Volkswagen představil elektrickou dodávku eT!

Jan Horčík - 21 Listopad 2011

Automobilka Volkswagen spojila své síly s Deutsche Post a Uměleckou univerzitou v Braunschweigu. Společně se rozhodli zamyslet nad užitkovým autem budoucnosti. Výsledkem je elektromobil pojmenovaný eT! elektrická dodávka Volkswagen eT!

Elektrická dodávka Volkswagen eT! skutečně vypadá jako z jiného světa.
foto: Volkswagen

Elektrické nákladní auto Volkswagen eT! je výjimečné především v tom, že dokáže částečně řídit samo. Ale to není zdaleka všechno. “Do detailu jsme analyzovali procesní pochody a zákaznické potřeby a z těchto poznatků jsme pak vycházeli při návrzích dlouhodobých vylepšení pro dodávkové a kurýrní vozy,” komentoval novinku Prof. Dr. Jürgen Leohold, šéf výzkumu Volkswagenu.

elektrická dodávka Volkswagen eT! elektrická dodávka Volkswagen eT! elektrická dodávka Volkswagen eT!

Konstruktéři, vědci a umělci se proto společně zaměřili na tyto klíčové oblasti: nulové emise, městský provoz v omezeném prostoru, poloautomatické řízení a integrace nových komunikačních řešení. K tomu si ještě předsevzali, že auto bude vyvolávat emoce.

Elektrická dodávka Volkswagen eT! by podle nich mohla jednoho dne přinést revoluci do světa lehkých komerčních automobilů. Mnoho technických podrobností týkajících se auta neznáme, ale jedna zajímavost tu přeci je: auto nevyužívá klasický elektromotor, ale elektrické motory jsou umístěny v kolech.

Díky tomu je auto velice pohyblivé, úsporné, a zároveň nabízí dostatek vnitřního prostoru. Na konci tiskové zprávy pak Volkswagen upozorňuje, že “ítý” není , které by – narozdíl od elektrického nebo Volkswagen Up! – mohlo být k dispozici v nějaké dohledné době. Místo toho nejasně odkazuje na druhou polovinu této dekády.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?