Volkswagen představí nový Transporter T6

Jan Horčík - 23 Březen 2015

Volkswagen Transporter je mezi dodávkami legenda. Už šestá generace Transporter T6 má být odhalena 15. dubna a jít do prodeje během letošního roku.Volkswagen Transporter T6 E-CO-Motion

Na autosalonu Ženeva v roce 2013 představil Volkswagen koncept E-CO-Motion. Plně elektrická dodávka napověděla jakým designovým směrem se bude německý koncern vydávat u nové generace oblíbené řady Transporter.
foto: Volkswagen

Šestá generace dodávek Volkswagen Transporter má být podle magazínu CarScoops odhalena už 15. dubna. V Evropě by pak měla být v prodeji ještě letos. S "krabicí na kolech" toho po designové stránce nejde dělat mnoho.

Rozhodně se ale můžeme alespoň pokusit spekulovat zda se Volkswagen odhodlá přijít například s verzí na , případně dokonce plug-in hybridem? Nebo dokonce plně elektrickou verzí, jako byl koncept E-CO-Motion?

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

Po designové stránce mi to poněkud připomíná kreace japonských designérů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

chtel ste rict Roomster,ktereho Skoda zrusila.

Obrázek uživatele Hyperloop

Ne, nechtěl.

taková větší KIA Soul no......

Obrázek uživatele honYa

Byla by to krása, právě tyto realizace plně elektrických nebo PHEV řešení by ale podle mého gusta měly ukazovat podobně jako Tesla vrchol technických možností, ne alibistické splnění nějakého elektrického pojezdu. Už jsem to psal u elektrického eNV200, kdy jsem čekal v tak velkém podvozku větší terno, než baterii současného Leafu.

Podle mě se dá do toho nového Transporteru dostat nejméně stejná baterie, jako má Tesla (60-80 kWh), anebo je připravováno pro kupé Audi E-Tron. Cena EV by mohla být kolem 2,5 milionu, ale Kaliforňané a kupci v bohatých státech EU jim i tak utrhnou ruce jako Tesle, tyhle auta totiž vždy byla drahá a přesto se stala šlágrem.

U PHEV verze bych si přál dojezd jako má Outlander PHEV, tedy alespoň 40 km za jakýchkoliv podmínek, tzn. >10 kWh disponibilních.

---

honYa

Ale budou jen spalovací motory... Ani hybrid ani CNG se nechystá...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě tvrdili, že CNG bude, tak nevím... Docela bych bral, konečně něco většího a na plyn...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station