Volkswagen Up! - malé auto bude jezdit i na plyn a elektřinu

Jan Horčík - 22 Srpen 2011

Ještě před se rozhodl poodkrýt karty a odhalil produkční verzi Jeho koncept se poprvé objevil ve Frankfurtu v roce 2007. Dnes už je jasné, že se kromě benzinové verze bude prodávat také jako a . auto Volkswagen Up

Volkswagen chce nový skutečně lidový vůz - má jím být Up!
foto: Volkswagen

Volkswagen Up! je menší než Polo. Čtyřmístné auto je dlouhé 3,54 metru, přitom rozvor je velmi slušných 2,42 metru. Široké je 1,64 metru a vysoké 1,48 metru. Půjde o jedno z nejmenších čtyřmístných aut. Cena auta by se měla pohybovat kolem 10 000 euro.

Volkswagen Up! se poprvé začně prodávat během prosince na vybraných evropských trzích. Automobilka nabídne tři různé verze: take up! - základní, entry-level auto, move up! - komfortní verze, top up! - nejvyšší verze. Všechny budou vybaveny novou generací tříválcových benzinových motorů.

Výkon benzinových verzí je 44 kW/55 kW, potřeba pak 5,0/5,1 l/100 km. Obě tyto verze jsou postaveny na BlueMotion technologii a obsahují mimo jiné systém Stop&Start. Obsah motorů je 1,0 l a vypouštějí méně než 100 g/km emisí oxidu uhličitého.

Po benzinové verzi přijde také CNG (zemní plyn) verze s výkonem 50 kW a kombinovanou spotřebou plynu 3,87 l/100 km. Podle automobilky už také existují definitivní plány pro výrobu elektrické verze Up! Ta by měla být připravena pro rok 2013.

Auto bude vybaveno několika zajímavými technologiemi. Předně je to City Emergency Braking - pohotovostní brždění ve městě. To má zabránit nečekaným kolizím v městském provozu. Automaticky se tato funkce aktivuje kdykoliv auto jede pomaleji než 30 km/h.

V interiéru má zaujmout především přenosné informačně-zábavné zařízení, čili PID. Kde o zařízení vyvinuté ve spolupráci se spol. Navigon. Má pomoct přehledně organizovat navigaci, telefon a další informace i zábavu v jednom jediném zařízení.

auto Volkswagen Up

Design interiéru by měl upomínat auta o třídu vyšší
foto: Volkswagen

Oficiální veřejná premiéra auta proběhne na autosalonu ve Frankfurtu v polovině září. Na českém trhu se Volkswagen Up!, malé levné auto, začne prodávat během jara 2012. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto na jeho základě představí také svůj nový malý vůz.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

myslim ze benzin tam bude vzdy aj ked by nadrzka mala len dva litre

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, Volkswagen Up! se bude prodávat také jako auto čistě na zemní plyn.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Po benzinové verzi přijde také CNG verze" ako to mám chápať? ako auto čisto LEN na CNG? teda žiadna prídavná nádrž v kufri or miesto rezervy? také auto by veru stálo za zváženie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hmmm asi som poplietol CNG s LPG. zaujímalo by ma prečo sa nerobia autá rovno na LPG. prečo si to človek musí dodatočne prerábať a príde tým o časť batožinového priestoru resp miesta na rezervu. auto robené rovno na LPG by malo byť aj lacnejšie ako dodatočná prerábka. cena LPG je dobrá, dojazd vpohode a aj sieť čerpačiek je dostatočná ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.