Volkswagen ID.3 nabídne výjimečnou příplatkovou výbavu: rozšířenou realitu

auto výroba elektromobilu Volkswagen ID.3 v továrně Zwickau (Cvikov)

Příchod elektromobilu Volkswagen ID.3 je zatím stále tak trochu ve hvězdách. O to víc se snaží Volkswagen zaujmout tím, co všechno nové auto dovede.

Výroba elektromobilu Volkswagen ID.3 v továrně Zwickau (Cvikov) začala už v prosinci 2019.
foto: Volkswagen

Aktuálně automobilka Volkswagen připravila sadu videí, na kterých ukazuje hlavní vlastnosti nového elektromobilu Volkswagen ID.3. Kromě kokpitu, interiéru a inovativního systému osvětlení nabídne nový ID.3 také unikátní pokročilý HUD neboli head-up displej.

Ve své podstatně jde o systém rozšířené reality (augmented reality), která je tak oblíbená v některých mobilních aplikacích. Na videu je ale nutné povšimnout si poznámky „near-production prototype“, tedy „prototyp blízký výrobě“.

Kromě toho ale elektromobil Volkswagen ID.3 bude také rozumět hlasovým příkazům. Celkově má jít o auto doslova napěchované novými technologiemi.

Není divu, že se softwarem pro něj jsou tak trochu problémy. Je to velká věc. Na druhou stranu to ale není pro Volkswagen, který se chce nota-bene proměnit v technologickou společnost založenou na softwaru, příliš dobrá vizitka.

56 komentářů u “Volkswagen ID.3 nabídne výjimečnou příplatkovou výbavu: rozšířenou realitu”

     1. Zaprve nikoliv akrtické, ale zimní. Stejně uskladňuji v
      Zaprve nikoliv akrtické, ale zimní. Stejně uskladňuji v nezámrzné hloubce.

      Zadruhé opět nakoupím na Ukrajině. A jestli na to koukáte jako na pomoc, tak na tom nic směšného, protože situace tam je velmi vážná i při jejich výrazně nižších životních nárocích.

    1. Poskytl jsem navíc měsíční placenou dovolenou dvěma
     Poskytl jsem navíc měsíční placenou dovolenou dvěma konzultantům, kteří místo práce v oboru pomáhají s přípravou na krizi rozšiřováním lůžkových kapacit v Táborské a Hradecké nemocnici a prominul dvěma nemocnicím faktury (původně měly být hrazené z výzvy 10, ale prošvihli termín a měli to platit ze svého).
     Dohromady bez pár tisíc to dělá milion.

     Tak si laskavě nechte svoje hloupé řeči.

     1. Tak prijde mi, ze si to neudelal uplne dobrovolne, ale pod
      Tak prijde mi, ze si to neudelal uplne dobrovolne, ale pod natlakem okolnosti. Ale ok, beru to.

      Nicmene, udelal si neco, stejne jako Musk potazmo Tesla, takze si nech ty hloupe reci vuci ostatnim, kteri pomahaji.

      Pokud pomahas vis, ze krvacis a delaji to tak i ostatni a ve vetsi mire. Zaslouzi si obdiv, ne kecy o spolehlivosti apod.

      1. Rozdíl spočívá v tom, že pokud by jste se přímo
       Rozdíl spočívá v tom, že pokud by jste se přímo nezeptal, nikomu bych o tom nevykládal a určitě si o to to menpíšu na sociální sítě.

       A ne, ani jedno není pod tlakem okolností, práce je tolik, že lidé makají i o víkendech a co týká faktur, je to dar, pod tlakem okolností by bylo adekvátní posunout splatnost.

      1. Nejsem úplně kompetentí o tomto podávat informace. Přes
       Nejsem úplně kompetentí o tomto podávat informace. Přes výše zmíněné kolegy pouze vím, že se nemocnice zhruba tři týdny intenzivně ale v tichosti připravují na velký počet pacientů a k tomu zřízené týmy a převelený zdravotnický personál provizorním způsobem navyšuje kapacitu. A rozhodně v tom poslední týden nepřestal, naopak.

       A protože nepřikládám váhu tomu, co stát ústy svých představitelů říká, ale co dělá, i já jsem přijal adekvátní opatření.

        1. Pokud vám přijde do nemocnice dvacetiletý kluk se
         Pokud vám přijde do nemocnice dvacetiletý kluk se čtyřicítkou a dušností, tak ho prostě nemůžete poslat ležet domů. S tím náš zdravotní systém a zákon o zdravotní péči nepočítá. Že se za chvíli uzdraví je věc jiná.
         A nebude to tisíc lidí. Už jsem to tady psal, můj aktuální odhad podle chřipkového modelu je aktuálně 100-200 tisíc nakažených a pokud se neoteplí a restrikce se uvolní, bude to do skončení epidemie něco mezi jedním a dvěma miliony.

        2. Stejně jako u klasické chřipky, předloni to byl 1 mil.
         Stejně jako u klasické chřipky, předloni to byl 1 mil. lidí.

        3. Ano, přesně tak. Ovšem rizikové skupiny jsou proti
         Ano, přesně tak. Ovšem rizikové skupiny jsou proti chřipce očkovány a navíc tohle se závažností podobá spíše těm silným chřipkovým kmenům.

         Což ve výsledku znamená tlak na zdravotnictví, které je i v běžném režimu „optimalizováno“ na dřeň.

        4. Je to tak, smrtnost je 10-30x vyšší než u běžné
         Je to tak, smrtnost je 10-30x vyšší než u běžné chřipky právě proto, že nikdo nemá protilátky. Jakmile se populace promoří, a vypadá to, že jiné cesty asi není, tak se smrtnost výrazně sníží, protože starší lidi budou mít protilátky a ti mladší to budou líp zvládat. Otázkou je, jestli se z toho čínského viru stane opravdu obyčejná chřipka, anebo riziko težkého průběhu bude pořád vysoké. Pak by nezbylo nejspíš nic jiného, než očkovat (a sérum zatím není). Antivirotika jsou zatím dvě a obě se pořád jen testují.

        5. Jen aby to nebylo jako s herpesvirem. Ten sedi v tele schovany
         Jen aby to nebylo jako s herpesvirem. Ten sedi v tele schovany a kdyz je clovek oslabeny, zautoci. Tim by se onemocneni mohlo opakovat. Ale s mensimi komplikacemi.

        6. To dobře není možné, protože herpetické viry jako
         To dobře není možné, protože herpetické viry jako varicella nebo EBV přežívají v nervovém systému mimo dosah imunitního systému. Do nervového systému se SARS2 nedostane, protože buňky v něm nemají ACE2 receptory nezbytné pro šíření viru.

        7. Tak to pozor, jedna věc je poškození nervové tkáně v
         Tak to pozor, jedna věc je poškození nervové tkáně v důsledku zánětlivé obranné reakce a něco jiného je přímo napadení nervových buněk.
         Zmíněné herpetické viry přežívají v satelitních buňkách senzorických ganglií, které infikují prostřednictvím glukoaminoglykanů a nektinů.

         Povšimněte si, že v článku byla použita formulace „Koronaviry mají schopnost napadat nervové buňky a podpůrné buňky v mozku, takzvané gliové buňky“. Ano, to je v obecné rovině pravda, mnoho různých LIDSKÝCH koronavirů toho je schopno.

         Při vší úctě k panu Šerému ale z uvedeného článku jaksi vypadla informace o tom, jaký mechanismus si představuje pro šíření tohoto konkrétního koronaviru v buňkách nervové tkáně, protože SARS-CoV-2 se specializuje na ACE2 receptory a ty se na těchto buňkách nenacházejí.

         Proto bych úvodní část článku chápal spíše jako poněkud zmatlané vyjádření předběžné opatrnosti, než prohlášení o tom, že SARS-CoV-2 se uchytí v nervové tkáni.

        8. Cinane maji nove studie o pronikani Covidu do mozku a
         Cinane maji nove studie o pronikani Covidu do mozku a centralniho nervoveho systemu. Pokud nejaky cesky expert pise o vyzkumu Covidu, tak to bude spis blabla a nelze na tom stavet finalni strategie. Autopsie provedena na obetich v Cine prokazala caste zanety mozku, neco jako zanet mozkovych blan. Souvisi to take se ztratou cichu a chute primo v mozku. A ted jsou nove poznatky o bolestech oci. Zatim se nevi, zda je pricina v oku, nebo poskozeni mozkovych bunek pro videni. Cinane asi vedi vic o viru, protoze ho pravdepodobne zkoumali uz pred vypuknutim nakazy ve sve laboratori ve Wuhanu. Je to jejich dite a proto take zavadeli takova drasticka opatreni. Vedeli co vypustili do sveta a ostatni staty se spolehaly na strategie proti chripce.

        9. Klidně si dejte pohov, té formulace jsem si povšiml ,proto
         Klidně si dejte pohov, té formulace jsem si povšiml ,proto jsem ji tam vypsal.Ten odkaz jsem tam dal, aby jste si vy, kterému je vše jasné, a vše ví, uvědomil, že zatím se většina vědců shodne pouze na tom, že o novém viru ví velice málo, a potřebují více dat a času.Tady máte další pochybnosti, tak přestaňte machrovat s „odbornýma“frázema které jste si vygůgloval.https://www.aazdravi.cz/tezce-nemocni-dvacatnici-tricatnici-lekari-zjistuji-ze-koronavirus-muze-byt-smrtici-i-mlade/

        10. Smrtnost neznáme, protože neznáme poměr mezi nakaženými
         Smrtnost neznáme, protože neznáme poměr mezi nakaženými a zemřelými.
         Známe pouze poměr mezi zjištěnými nakaženými a zemřelými, což ale není to samé.

         Smrtnost chřipky se nevypočítává z potvrzených hlášených případů, ale ze statistického modelu. Na ten vámi uváděný milion nakažených chřipkou připadají jednotky tisíc skutečně hlášených případů.

         Je tedy klidně možné, že SARS2 má vyšší úmrtnost, ale nižší smrtnost, než některé chřipky.

        11. Přesně tak, souhlas, hariprasad píše nesmysl, protože
         Přesně tak, souhlas, hariprasad píše nesmysl, protože celkově nakažených rozhodně není u nás 5 tis. ale spíše 50 tisíc.

        12. Ja pravda, že je určitá míra nejistoty ohledně smrtnosti,
         Ja pravda, že je určitá míra nejistoty ohledně smrtnosti, ale odhady existují. Mnou uváděné údaje jsou citací od imunologů. Smrtnost je prostě vyšší, neř u chřipky, která má smrtnost (podle typu) mezi 1-3 promile.

   1. Domníváte se, že nemají zkušenosti z vesmírného
    Domníváte se, že nemají zkušenosti z vesmírného programu, kde je mimo jiné i podpora životních funkcí?Pokud ty plky myslíte vážně, tak vaše inteligence opravdu není moc vysoká.PS to vaše vyvážení septiků v nemocnicích je vážně takový byznys?

   2. Vyvíjej to z osvědčených součástek který aktuálně maj
    Vyvíjej to z osvědčených součástek který aktuálně maj po ruce, které už spolu fungují v autech a u kterých v dané krizové situaci nehrozí problémy s dodávkami od ostatních výrobců ty troubo. Voservisuj si mozek. :)))

 1. Já si nemůžu pomoct, ale jen debil platí v televizi drahou
  Já si nemůžu pomoct, ale jen debil platí v televizi drahou reklamu na auto na podzim 2019, které není schopen dodat ani v dubnu 2020. Tak vyrobí sadu videí o tom, jak je to auto super. Mně z toho vychází debil na druhou. Jak Vám?

   1. Možná, že než to rozjezděj, tak dřív vyvinou autonomní
    Možná, že než to rozjezděj, tak dřív vyvinou autonomní řízení a do všech těch kár, co už budou pět let stát na odstavných plochách a podaří se je oživit to daj jako bonus. No a ti, co si to vloni objednali budou šťastni 🙂

Napsat komentář