Volkswagen ID. AERO: první skici nové elektrické limuzíny

Koncept elektromobilu Volkswagen ID. AERO. foto: Volkswagen
Koncept elektromobilu Volkswagen ID. AERO. foto: Volkswagen

Volkswagen zveřejnil exkluzivní designové nákresy modelu ID. AERO, první zcela elektrické limuzíny pro čínský automobilový trh.

Nový koncepční vůz zaujme na první pohled vynikající aerodynamikou, elegantním designem a velkorysou nabídkou místa. Digitální světová premiéra studie automobilu vyvíjeného pro sériovou výrobu se uskuteční v pondělí 27. června ve 14:00 h (SELČ).

Budoucí sériově vyráběná verze studie elektromobilu ID. AERO rozšíří úspěšnou rodinu modelů ID. značky Volkswagen do segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje. Volkswagen tím urychlí realizaci své elektrické ofenzivy v rámci strategie ACCELERATE. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová elegantní limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen.

Koncept elektromobilu Volkswagen ID. AERO. foto: Volkswagen

S rodinou ID. sdílí také nezaměnitelný designový styl. Například vnější design studie ID. AERO je ladný a precizní. Mezi mimořádně atraktivní prvky studie limuzíny připravované pro sériovou výrobu patří aerodynamická příď a střecha, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Sériově vyráběná verze studie ID. AERO se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023. Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. AERO pro evropské a severoamerické trhy.

zdroj: tisková zpráva

10 komentářů u “Volkswagen ID. AERO: první skici nové elektrické limuzíny”

    1. To jste si tedy zrovna vybral docela špek.
      Vzhledem k tomu, že nepanuje obecná shoda, zda je písmeno C měkké nebo obojetné, nelze tedy u apelativa skica odvozeného od italského schizzo automaticky nahradit v prvním pádě množného čísla Y podle vzoru ženy za I, jak se snaží níže argumentovat odkazem na UJČ nick PG.

      Rozumně lze argumantovat pro obě varianty.

Napsat komentář