Volkswagen bude v Číně vyrábět elektromobily od roku 2014

Jan Horčík - 20 Únor 2012

Čína podporuje domácí průmysl jak jen může. Na šetrná auta dovážená ze zahraničí uvalila obrovská cla. Jedinou šancí pro západní automobilky je tak začít elektromobily a hybridy vyrábět přímo v Číně. Volkswagen začne s elektromobily od roku 2014.

Číňané mají zájem o velká luxusní auta jaká vidí na západě. Malé elektromobily je nelákají.
foto: Volkswagen

Čína se stala pro skupinu Volkswagen nejdůležitějším trhem na světě. V roce 2011 tam automobilka prodala 2,26 milionu automobilů, více než čtvrtinu z celkových prodekjů a o 18 % více než o rok předtím.

Celkově Volkswagen prodal 8,16 milionu aut za minulý rok. Stal se tak největší automobilkou na světě, druhá skončila Toyota s 7,9 miliony aut.

V Číně navíc vidí Volkswagen i nadále obrovský potenciál. Zástupci koncernu jsou přesvědčeni, že během následujících let nastane po plug-in hybridech a elektromobilech v Číně, ale i v celé Asii, obrovský hlad.

Některé předpovědi mluví o tom, že v roce 2017 se v oblasti Asie-Pacifik prodá celkem 617 000 elektrických aut ročně, tedy podobně jako třeba v USA.

Prvním šetrným modelem vyrobeným přímo v Číně bude pro Volkswagen vůz E-Lavida prodávaný pod novou značkou Tantos. Další novou značkou elektromobilů Volkswagen v Číně bude Kai-Li.

V roce 2018 už má továrna na elektromobily Volkswagen v Šanghaji vyrábět kolem 100 000 vozů ročně. Čínská vláda prodej elektromobilů dotuje velmi tučnými dotacemi. Přesto, zatím nejsou prodeje příliš přesvedčivé.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?