Volkswagen Beetle není odepsaný, přerodí se v elektromobil

Už už se zdálo, že je nová generace legendárního „brouka“ nadobro odepsaná. Autocar ale hlásí, že koncern uvažuje o elektromobilu.

Legendární Volkswagen Beetle už to měl skoro spočítané. Teď to vypadá, že by z něj mohl být stylový elektromobil.
foto: Volkswagen

Původní plán koncernu počítal s tím, že příští rok výroba modelu Volkswagen Beetle skončí. Nová generace je v prodeji od roku 1997, její druhý facelift od 2011.

Pokud však nový záměr nejvyšší představení Volkswagenu posvětí, mohl by na trh přeci jen jít nový, plně elektrický revoluční Volkswagen Beetle. Už nebude dvoudveřový, ale čtyřdveřový a možná s pohonem zadní nápravy, podobně jako úplně původní Brouk.

Auto by mohlo být postaveno na flexibilní architektuře MEB, na které Volkswagen staví také svou novou rodinu elektromobilů I.D. Právě do téhle řady „emotivních aut“ by nový Beetle mohl skvěle zapadnout.

Klaus Bischoff, šéf designu VW, ale podle Autocaru vnímá Beetle jako „exotické“ auto, něco podobného jako plánovaný elektrický mikrobus I.D. Buzz. A je podle něj důležitější se nejprve soustředit na objemové modely elektromobilů, jako bude I.D. hatchback a I.D. Crozz.

Autocar trefně poukazuje na úspěch moderních reinkarnací malých velkých vozů jako Fiat 500e nebo Mini a upozorňuje, že i to by mohl být pro Volkswagen důvod, proč se nad koncem Beetle ještě zamyslet.

12 Comments on “Volkswagen Beetle není odepsaný, přerodí se v elektromobil”

  1. K roku 2020 budou už tak dostupné baterie za dobrou cenu,
   K roku 2020 budou už tak dostupné baterie za dobrou cenu, že se bude dát vydělat i na masových ne moc předražených elektroautech vyráběných obyčejnými velkosériovými automobilkami.
   A od té doby bude chtít být VW co největším výrobcem.

  1. Je to samý protimluv. Folksvágn, v překladu lidový vůz.
   Je to samý protimluv. Folksvágn, v překladu lidový vůz. VW a lidová auta? Cenou, provedením, poměrem užitek/cena? Ani náhodou. A to už hodně dlouho. A že by konstruovali á la IKEA = řekneme si cenu, za níž by to lidé koupili. Pak se snažíme udělat to levněji, aby na tom šlo vydělat, tak to už vůbec ne.

Napsat komentář