Vítězem Silvretta E-Auto Rallye 2011 je Audi A1 e-tron

Ivo Hradil - 14 Červenec 2011

V pondělí jsme vás na našich stránkách informovali o probíhajícím druhém ročníku soutěže Silvretta E-Auto Rallye 2011. Nyní vám přinášíme i jméno vítěze elektrické , kterým se stal Audi A1 e-tron.  
Audi A1 e-tronfoto: Audi

V Silvretta E-Auto Rallye se po tři dny prohánějí po klikatých cestách stejnojmenného pohoří, které se rozkládá na rozloze 900 km2.

S nástrahami 307 kilometrů dlouhé trasy, stoupáním dosahujícím až 15 procent a celkovým převýšením 11 541 metrů, se ze skupiny 32 nejlépe vyrovnal s číslem 206, tedy s rozšířeným dojezdem Audi A1 e-tron. Svým vítězstvím tak navázal na loňský triumf stájového kolegy elektromobilu e-tron.

je vybaven technologií, kterou vývojoví inženýři využívají ke studiu budoucnosti mobility. Technologický základ tvoří s maximálním výkonem 75 kW, který je napájený 12kWh , uloženou pod podlahou vozu. Baterii lze běžnou nabíječkou dobít za dobu okolo tří hodin, avšak s rychlonabíječkou to stihnete za asi 30 minut.

Pokud někomu nepostačí na zdolání vzdálenosti energie z baterií ( asi 50 km), vypomůže malý , který v případě potřeby zase dobije a řidič může takto ujet dalších asi 200 km.

Úspěch Audi A1 e-tron nebyl jediným úspěchem ingolstadské v tomto podniku. Druhý vůz ze stáje byl Q5 HFC vybavený palivovými články, který skončil na celkovém šestém místě. Mezi vozy vybavenými šlo však o nejlepší umístění.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.