VIDEO: výroba elektromobilu BMW i3 od začátku do konce

Jan Horčík - 01 Duben 2014

Elektromobil BMW i3 je výjimečné auto. Zejména díky tomu, že jeho velká část je tvořena , tedy plastem tvrzeným uhlíkovými vlákny. Automobilka BMW pro vás připravila 40 minut záběrů z výroby - od úvodního lisování po hotový vůz.auto ENGEL lisovací stroje pro elektromobily BMW i3 továrna Lipsko Německo

Lisovací stroje ENGEL pro kompozitní komponenty elektromobilů BMW i3, továrna Lipsko, Německo
foto: BMW

Dívat se 40 minut na roboty a dělníky kterak v továrně v německém Lipsku tvarují jednotlivé díly a spojují je dohromady asi nebude ta nejlepší zábava úplně pro každého. Budoucí a současní konstruktéři, stavitelé LEGO i prostí nadšenci si ale přijdou na své.

Asi žádné jiné video zatím neukázalo výrobu elektromobilu v takovém detailu jako právě těchto 40 minut od BMW. S tím ostatně souvisí ještě jedna zajímavost: o elektromobil BMW i3 je podle automobilky takový zájem, že je nucena pořídit dva další lisovací stroje ENGEL.

Ty vyrábí stejnojmenná rakouská společnost specializující se právě na stroje pro výrobu lehkých kompozitních materiálů. Na vývoji spolupracuje mimo jiné i s partnerskými univerzitami.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele hathaway

Trochu ma prekvapilo množstvo ručnej práce.

---

Prius is my best car.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podobne. Predpokladal som, že ľudia tam budú iba v úlohe kontrolórov.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol