VIDEO: Visteon e-Bee - Nissan Leaf pro rok 2020

Jan Horčík - 24 Listopad 2012

Společnost Visteon patří mezi největší světové producenty komponent pro automobilový průmysl. Aktuálně firma představila koncept Visteon e-Bee postavený na elektromobilu Nissan Leaf, který ukazuje vizi osobní mobility v nedaleké budoucnosti roku 2020.elektromobil Visteon e-Bee

Střecha se solárními články je jen jedním z mnoha vylepšení, kterých by auta roku 2020 měla být plná
foto: Visteon

Elektromobil e-Bee prozkoumává nové a alternativní způsoby využívání vozidla, včetně sdílení aut, soukromého vlastnictví i krátkodobého půjčování. Využívá dotykové displeje a ukládání dat v cloudu. e-Bee ak představuje inteligentní mobilitu budoucnosti, která mimo jiné zahrnuje i masivní sběr dat.

Významným novátorským krokem je přestavení systému klimatizace, díky čemuž je auto lehčí a v kabině je více místa. Integrovaná klimatizace kombinuje vytápění, ventilaci a klimatizaci s chladícím systémem, včetně energeticky efektivního tepelného čerpadla. Vše je umístěno mimo kabinu v prostoru motoru.

Uživatelské rozhraní pro ovládání vozu se skládá ze tří sad displejů: ten hlavní ukazuje informace týkajcíí se cesty, dva menší displeje jsou dotykové a jsou umítěny v dosahu rukou řidiče na každé straně volantu.

Čím dále e-Bee zaujme jsou široké možnosti personalizace: podle regionu, podle individuálního majitele a nakonec podle individuálního uživatele. Auto lze upravit jak “virtuálně”, tak fyzicky. Interiér vozu je vyroben z recyklovaných a přírodních přyskyřic a vláken.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil