VIDEO: tříkolka KillaJoule má rychlostní rekord 348,423 km/h

Jan Horčík - 18 Září 2012

Eva Håkansson, původem ze Švédska, je studentkou strojírenství na Denverské univerzitě. Je zároveň doslova nadšená do elektrických motorek a obecně vozidel na elektřinu. Vášen k elektrickému pohonu ji zavedla až na solné pláně Bonneville, kde aktuálně ve své elektrické tříkolce KillaJoule ustanovila rychlostní rekord 348,423 km/h. A natočila přitom i video.KillaJoule - elektrická tříkolka/motorka

Eva Håkansson postavila elektrickou motorku KillaJoule téměř sama.
foto: KillaJoule, Eva Håkansson

Rekordy jsou komplikované a kde kdo se dnes snaží mít svůj vlastní. Což nakonec není tak těžké, když si to správně “okecáte”.

Ovšem už jen fakt, že mladá studentka Eva Håkansson dokázala společně téměř vlastními silami postavit elektromotorku/elektrotříkolku a vyvinout s ní na solné pláni rychlost téměř 350 km/h stojí za pozornost.

Díky tomu je dnes v oblasti “registrovaných rekordů” KillaJoule 4. nejrychlejší elektromotorkou na světě se zapsanou rychlostí 308,17 km/h. S takovou dokáže jednu míly (1,6 km) urazit během 18,8 vteřiny.

KillaJoule má tři kola, výkon 250 koní a baterie od A123Systems (375 V, 1800 A, 97 kg). Mimochodem, Eva Håkansson v roce 2010 ustanovila také rychlostní rekord v závodech do vrchu Pikes Peak na své elektromotorce ElectroCat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dokázala společně téměř vlastními silami...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station