VIDEO: Toyota chce vítězit v závodech elektromobilů

Jan Horčík - 13 Červen 2012

Toyota Motorsport GmbH (TMG) se hodlá 8. června pořádně předvést na závodech ve stoupání do vrchu Pikes Peak v Coloradu. Představí tam svůj závodní elektromobil TMG EV P002. Podívejte se na video, které tohle unikátní elektrické závodní auto podrobně představuje.auto elektromobil TMG-EV-P001

Elektrické závodní auto TMG EV P001 značky Toyota
foto: Toyota

Už minulý rok se dílna TMG představila ve výtečném světle, když na okruhu Nürburgring Nordschleife ustanovila rekord s elektromobilem TMG EV P001. Model s číslovkou 002 je jeho pokračovatelem.

Dvojka je výkonnější, silnější a má větší výdrž. Na Pikes Peak bude řidičem několikanásobný vítěz japonské rallye Fumio Nutahara. Závody do vrchu Pikes Peak startují v nadmořské výšce 2800 m.n.m. a stoupají až do 4300 m.n.m.

Auto aktuálně během května prošlo třídenním testováním na okruhu Paula Ricarda v jižní Francii. V Pikes Peak pak bude moct své kvality potvrdit. Proti němu budou stát mimo jiné i závodní verze elektromobilu .

ZÁVODNÍ ELEKTROMOBIL TMG EV P002 – technické specifikace

Výkon

Max. rychlost 240 km/h (konfigurace pro Pikes Peak)
Max. točivý moment 900 Nm
Max. výkon 350 kW
Max. otáčky 5000 rpm

Pohonný systém

2x elektromotor
2x TMG invertor
Převodový poměr 2,5
Převodovka jednostupňová
Baterie lithium-keramika
Kapacita baterie 42 kWh
Dobíjení stejnosměrné mimo vůz

Rozměry

Délka 4,1 m
Výška 1,04 m
Šířka 1,79 m

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol