VIDEO: Tama - japonský elektromobil z roku 1947

Jan Horčík - 28 Březen 2011

Další výlet do dávné historie směřuje do . Po 2. světové válce trpěla země nedostatkem surovin i benzinu, který byl na příděl. Tým inženýrů ze společnosti Tachikawa Airplane proto vyvinul pojmenované Tama.   
elektromobily Tama 1947 Japonsko

Tama bylo čtyřmístné dvoudveřové vybavené olověnými bateriemi. Díky nim ujelo až 100 km na jedno nabití, ovšem maximální rychlostí 35 km/h. Takový hezký průměr do dnešního města!

Tama je považován za nejstarší elektromobil . Důvod? V roc 1966 skončila původní společnost Tachikawa Airplane, která se mezitím stihla přejmenovat na Tokyo Electric Motorcar Co. a pak na Price Motor Company, v područí rodící se obří automobilky.

Tama z roku 1947 byla naposledy veřejně k vidění na předpremiéře elektromobilu Nissan Leaf v Japonsku na testovací dráze. Údajně jde o jeden z posledních exemplářů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Fanda ak by to bolo take lacne uz aj ja by som mal upravene moje auto aspon na hybrid :) zial je to aj po 51 rokoch stale dost drahe na to aby to clovek co i len bastlil doma...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Keby sa to predavalo do 500-700 Eur, tak by sa to vyplatilo kupit. Oblepit solarnymi panelmi a "perpetum mobile" je na svete.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ľudstvo všeobecne plýtva energiou - my tu diskutujeme o ekologii a v Líbyi horia rafinérie takže vlastne je to o ničom. Energia bude tak drahá, ako sa zaslúžime o to všetci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A za chvili budem mit palivo i tak jen pro bohate, takze jsem rad, ze to kolo nebudem muset objevovat znova. Jenom si hezky priplatime :o)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.