VIDEO: Retro elektrokolo E-Tracker

Jan Grohmann - 26 Říjen 2014

Na každý je nadšený z futuristických tvarů současných dopravních prostředků. Na druhou stranu, nikdo nemůže popřít výhody, které nové dopravní prostředky, zejména s elektrickém pohonem, přinášejí.Dream Chaser

Elektrokolo E-Tracker vypadá jako z amerického jihu 20. let minulého století.
foto: Vintage Electric

Americká firma Vintage Electric se proto pro nespokojence pokusila spojit retro design s nejmodernější technologií.

S elektrickým kolem E-Tracker se můžete vydat na trasu dlouhou téměř 50 km s maximální rychlostí 60 km/h.

S E-Tracker dokonale zamaskujete moderní technologie ukryté pod elegantním retro obalem.
video: YouTube

O pohon se stará 3kW elektromotor. Cena kola je téměř 5000 dolarů (110 000 Kč).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tragédií celé EU jsou platné normy. Elektrokolo je omezeno výkonem, auta emisemi, máslo složením, ....
A když chcete péct na ulici třeba jen palačinky, tak zjistíte, že než překonávat všechny normy, že je lepší nic nedělat.
Chtěl bych vědět, jak by se postavil úředník v ČR k takovému kolu. Budou mi měřit rychlost? Mám povinnost nechat někomu změřit výkon motoru na tomto kole?
Vždyť i na kole bez elektromotoru umím dosahnout vyšší rychlosti. A je to zakázané?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každý motor na kolo má na sobě viditelně vyražen výkon a napájecí napětí. Tam není co řešit.
K měření rychlosti elektrokol v provozu mají dnes již měšťáci a stáťáci přesné noty. Tak kdo má řidičák, pak pozor - ve správním řízení s ním může být problém (čistírna).

Jo hold pořádek musí bejt. To platilo za Rakousko-Uherska, za protektorátu, za komunistů a bude to platit i dnes. S tím nikdo nic nenadělá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To platilo za Rakouska-Uherska, za protektorátu, za komunistů. :-)
A žádný z uvedených systémů nevydržel. A nemůže vydržet ani tento. Pod tíhou všech nesmyslných norem a zákonů s úředních problémů, dotací, nekonečného požadavku růstu, byrokracie se zhroutí.
Já si vždy vzpomenu jen na zakázané středové brzdové světlo ve Škodě 120, kdy se to tehdy nemohlo používat. A ejhle ono to smysl mělo a má.
Tohle rychlé kolo ma smysl na dojíždění do práce z vesnice do města do vzdálenosti cca 20km. Ve městě nebudu smrdět s autem a nebudu zabírat parkovací místa a pojedu část cesty po bezpečné cyklostezce, nebo lesem.
Třeba jednou dospějeme k rychlostní cyklostezce.:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápu, proč tomu říkají elekrokolo když to vypadá spíš jak motorka.

Obrázek uživatele honza.t

U elektro kola Elektro pohon jen vypomáhá. Od 250w taky nelze očekávat žádné zázraky. U elektro motocyklu šlapadla nejsou použita. Dostatečný výkon pohonu a vyšší váha stroje. Použití šlapadel nemá smysl.
Spíše je to takový elektrický moped .Ale Dle Českého zákona musí být max rychlost mopedu do 45km/h. Šlapky se používají jen zřídka (jízda do kopce,zvýšení akcelerace / rychlosti ) . Zajímalo by mě jestli při tom převodu, se dá pokračovat v jízdě. Jen s pomocí šlapání, bez elektro pohonu, když dojde energie ?

Pokiaľ to má maximálku 60km/h, tak výkon bude min. 1kW, možno viac.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak jo, ti to řeknu :-)
Přečti si to znovu :-)
Je tam napsáno,že ten motor má 3 kW !
:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uvedený retro dopravní prostředek se v zemích EU asi neprosadí, protože nepatří do kategorie jízdních kol ale patří do kategorie motocykl (max. rychlost má vyšší než 25km/hod a výkon motoru má vyšší než 250W).
A tak jízda na předmětném "kole" bude při použití v silničním provozu značně problematická - registrační značka, zákonné pojištění (povinné ručení), řádné osvětlení, ŘP, ochranná přilba, povinná výbava, technická prohlídka.

Obrázek uživatele honza.t

Ještě jste opomenul kategorii moped. Kdysi hojně zastupovanou jednostopými vozítky stadion, babbeta .Nízký výkon pohonu. Nevím přesně do 1.5-2KW ? Max rychlost do 45km/h, Šlapadla. Jednu dobu Tato nově do registru přihlašována přibližovadla byla osazována SPZ a po čase bylo od této praxe ustoupeno . Takže po našich silnicích jezdí několik málo jedinců, kteří mají na svých mopedech SPZ.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doporučuji nastudovat si kategorie vozidel.
To co zde popisujete bývávalo, dnes každé vozidlo kategorie LA musí být vybaveno registrační značkou tak, jako i skútr - moped A600, na kterém jezdíte (samozřejmě jsou staré výjimky, které jste zde domotal - dříve bez TP, SPZ ale vždy s povinným ručením a další výbavou mopedu i řidiče).
A pokud má uvedené "kolo" rychlost vyšší než 45 km/hod, tak nemůže být zařazeno do nejnižší kategorie moped - skútr a je tedy motocyklem. Jestli má nebo nemá šlapadla je dnes naprosto nepodstané.

Obrázek uživatele honza.t

Souhlas Majitel historického mopedu vlastni tzv kartičku, na kterou uzavírá každý rok povinné pojištění .
S přidělením SPZ vzniká povinnost absolvování povinných intervalů kontroly STK.
http://www.mopedklan.cz/index.php/doklady-a-predpisy
www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=6383
http://www.vintageelectric.bike/e-tracker


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station