VIDEO: rekord elektromobilu Audi R8 E-Tron na Nurbürgringu

Jan Horčík - 10 Srpen 2012

Plně elektrický sporťák Audi je přední technologickou ukázkou automobilky Audi. Na okruhu Nurbürgring nedávno ustanovilo s pomocí jezdce Marcuse Winkelhocka rekord na jedno kolo pro produkční elektromobil: 08:09:99. Podívejte se na excelentní video z celé jízdy.auto elektromobil 2012 Audi R8 Nurnbürgring

Elektrický sporťák Audi R8 e-tron na Nürnburgringu. Prodávat se bude od konce letošního roku.
foto: Audi

Sytě červená barva dává elektromobilu Audi R8 E-Tron vzezření klasického Ferrari. K vozům této značky ostatně nemá německý konkurent daleko. Zajet náročný 20,8km okruh Nurbürgring za 8:09.099 minuty totiž není jenom tak.

Produkční verze elektrického auta Audi R8 E-Tron bude podle oficiální tiskové zprávy na trhu už koncem letošního roku. Dvojice elektromotorů nabídne výkon po 230 kW a točivý moment 820 Nm.

Audi R8 e-tron dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h během 4,6 vteřiny a rychlost u produkční verze bude elektronicky omezena na 200 km/h. Pro rekordní jízdu byla upravena na 250 km/h. Baterie uloží 49 kWh energie, což vystačí na asi 215 km.

Baterie ve tvaru písmena T je uložena ve středovém tunelu a prostoru mezi sedačkami pro pasažéry a zadní nápravou. Velmi lehká konstrukce Audi R8 e-tron využívá z velké části hliník a CFRP (uhlíková vlákna) komponenty. Celkově sportovní auto váží pouze 1780 kg.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol