VIDEO: podrobný pohled do nitra továrny Tesla Motors

Jan Horčík - 12 Srpen 2013

Výroba elektromobilů Model S v továrně Tesla Motors v kalifornském Fremontu nabírá na obrátkách každý měsíc. Magazín Wired dostal exkluzivní možnost podívat se jak to v jedné z nejmodernějších automobilových továren světa chodí.auto továrna Tesla Motors Fremont Kalifornie elektromobily Model S video

Magazín Wired nabízí další pohled do útrob továrny na nejlepší gadget dneška - elektromobil Model S
foto: Wired/YouTube/Tesla Motors

Výsadní postavení magazínu Wired znamená, že jeho redaktoři mají přístup k produktům a do míst, která jsou běžným smrtelníkům zapovězena. Platí to i o automobilce Tesla Motors, kam se Wired vypravil natočit jedinečná videa z výroby elektromobilu Model S.

Gilbert Passin, vice prezident Tesly pro výrobu, vám na videích vysvětlí čím je továrna automobilky v kalifornském Fremontu tak výjimečná. “Do budoucna máme spoustu příležitostí k růstu,” říká Passin. “Je zde obrovský potenciál.”

Letos vyrobí továrna Tesla více než 20 000 elektromobilů Model S. V příštím roce by to mohlo být až dvakrát více. Do pěti let by mohla Tesla ze své továrny chrlit statisíce různých modelů plně elektrických aut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Musk to dělá protože elektromobilum věří
Už od školy snil o prosazení elektromobilů na masovém trhu. Chtěl začít prémiovými sportovními vozy pro tzv. “early adopters” a pak co nejrychleji přejít k autům pro mainstream. Přesně takhle to taky udělal, i když to ještě pár dalších let trvalo.

http://www.hybrid.cz/profil-elon-musk-muz-ktery-se-neboji-riskovat
2013 Tesla Model S | Frontal Crash Test Documentation | CrashNe
http://www.youtube.com/watch?v=ML2KjY9ojnc

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě se líbí, jak si někdo myslí, že to Musk dělá kvůli ideologii, aby porazil nějaké ropné, atomové či jiné oligarcháty. Musk to dělá proto, že mu to vynáší a je v tom lepší, než konkurence. A porážky monopolu atomových eletráren jako stabilního zdroje elektrické energie se opravdu nebojím...:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Boh žehnaj Tesle aby porazila ropno atomový oligarchiát.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč atomový?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože solární.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Amen :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol