VIDEO: roboti vyrábějí elektromobil Model S

Jan Horčík - 21 Červen 2012

Automobilka Tesla Motors začala vyrábět elektromobil Model S. První dva kusy pochopitelně obdrželi šéf firmy Elon Musk a investor a člen správní rady Steve Jurvetson. Teprve zítra obdrží svůj Model S také první běžní zákazníci. Tesla bude samozřejmě celou slavností událost vysílat na svém webu. Prozatím se můžete podívat na úžasná přímo z továrny kde se prémiové elektrické auto vyrábí.auto elektromobil Tesla Model S továrna roboti jak se vyrábí elektromobil

Takhle se dnes vyrábějí nejmodernější elektromobily na světě. Famózní podívaná...

Tesla Model S, prémiový elektrický sedan s dojezdem až 480 km (ale nejspíš hladce i přes 500 km) a nově oficiálně certifikovanou spotřebou od na hodnotě 89 MPGe, se v USA prodává za cenu od $49 900. Vyrábí se v bývalé továrně NUMMI ve Fremontu, kterou Tesla koupila od tehdy krachujících General Motors.

Tesla Model S je druhou generací elektromobilů automobilky Tesla Motors. Společnost založil Elon Musk. Prvním elektromobilem byl sportovní Tesla Roadster. Po Modelu S bude následovat elektrické SUV Model X. Tesla Motors kromě jiných spolupracuje např. s automobilkami Toyota a Daimler.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už jsem myslel, že mají roboty i na otestování...
Libí se mi ta čistota, preciznost. Na videech ze Škody jsou vidět jen létající jiskry z rychlosváření. Fandim jim.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Roboti musí platit odborářské příspěvky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Právě že na posledním videu je vidět, že lidé tam mají hodně co dělat. V tomhle není Tesla jinší než ostatní automobilky. Prostě začátek výroby, jako je lisování, svařování, lepení, lakování se dnes povětšinou děje na více či méně automatizovaných linkách, přičemž někdy ani tam vše nezvládnou pouze stroje. No a závěr sestávající většinou z montáže toho všeho dohromady je pořád ještě doménou lidských rukou.

Obrázek uživatele honza.t

I robot má své dny a není bezúdržbový.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hezké, jenom jsem zvědavý, co za takových 30 let budou lidé vlastně dělat. Skoro na všechno totiž bude existovat robot, který to zvládne lépe, rychleji a zadarmo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zadarmo :D :D automatizovany robot na natahnuti par dratu do elektromotoru stoji milion dolaru ;) plne automatizovane hydraulicke roboticke rameno co uzvedne auto stoji kolem 50 000 000 kč ;)a tech robotu je potreba plno a ne vsichni maji kapital na zakoupeni takovychto robotu, nevic delaj jen to, co by lidi delali jen tezko, zvedat a otacet konstrukci auta, vazici stovky kilogramu... Neco lidi proste delat nemuzou

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na tuto otazku se pred 30 lety ptaly taky. Ale porad tu je co delat :-)))

Copak před 30 lety, už před víc než 200 lety v Británii rozbíjeli někteří dělníci stroje s pocitem, že je připravují o práci.

Obrázek uživatele Jolinar

Ikdyz to na tech videich tak mozna nevypada, tak v te tovarne pracuje zhruba 1000 lidi (viz wikipedia)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Starať sa o roboty :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?