VIDEO: Neuvěříte, že tohle není počítačová animace

redakce - 10 Listopad 2013

Automobilka Lexus rozjela novou kampaň nazvanou "Amazing in Motion". Využívá v ní rojů čtyřrotorových vrtulníků, tzv. "kvadrokoptér". Ty jsou čím dál tím oblíbenější zejména mezi modeláři a dalšími nadšenci. Výsledná videa vypadají jako generovaná počítačem, ale nejsou!auto Amazing in Motion Lexus swarm

Jedna z kvadrokoptér, které Lexus využil ve své kampani "Amazing in Motion"
foto: Lexus

„Roj“ je druhým televizním spotem vytvořeným v rámci celosvětové reklamní kampaně „Amazing in Motion“ automobilky Lexus. Spojuje ty nejmodernější technologie a výjimečnou kreativitu i vysokou míru inovací.

Nový televizní spot značky Lexus využívá pokrokovou technologii dálkově ovládaných čtyřrotorových vrtulníků (quadrotorů), kterou přesouvá z jinak obvyklého technického prostředí do podmínek reálného světa. Hravý a poutavý příběh se odehrává pozdě v noci, kdy se roj quadrotorů vydává objevovat město a potkává se s předměty všedního života.

Nový televizní spot „Roj“ (Swarm) vytvořený ve spolupráci s firmou KMel Robotics a natočený ve Vancouveru renomovaným londýnským režisérem Samem Brownem je možné zhlédnout na stránkách http://www.amazinginmotion.eu.

Jedinečné quadrotory účinkující ve snímku „Roj“ se inspirovaly nesmírně pečlivými designovými i konstrukčními principy automobilky Lexus; nesou stopy designu skutečných vozů Lexus, jako je pro značku již ikonická maska chladiče ve tvaru vřetene, světlomety nebo výfuky sportovního modelu LFA.

Od prvního nákresu až po propracovaný CAD model byly pojaty a vytvořeny tak, aby spojovaly nejvyšší úroveň přesnosti, nejmodernější elektroniku a špičkovou aerodynamiku se srdečností a osobitým charakterem technologie quadrotorů.

Technologie vyvinutá firmou KMel Robotics používá moderní kamerovou technologii ke snímání pohybu, pokrokové algoritmy pro výpočet pohybu a na zakázku vytvořený software k mapování pohybu v prostoru, pomocí kterého byla naprogramována trasa letu každého z quadrotorů.

Každý ze strojů je vybaven reflexními znaky, které reagují na infračervené světlo vyzařované kamerami. Quadrotor díky tomu dokáže více než 100x za sekundu aktualizovat informace o vlastní poloze a zamýšlené dráze letu, čímž bylo možné dosáhnout přesnosti a synchronizace ve formě podivuhodně složitých letových formací, které lze ve filmu spatřit.

Automobilka Lexus svěřila zvukový doprovod renomovanému britskému skladateli Jonathanu Goldsteinovi, jenž pro krátký snímek připravil originální soundtrack inspirovaný kresleným filmem, čímž byla ještě umocněna vysoká hravost propracované choreografie roje quadrotorů.

Projekt „Amazing in Motion“ automobilky Lexus se zaměřuje na spojení pokrokových technologií a designu s představivostí a kreativitou, s cílem vykouzlit neuvěřitelná představení plná šarmu a půvabu. Tři další snímky: „Crafting Motion“, „Coding Motion“ a „Living Motion“ vypráví o zákulisí vzniku roje quadrotorů a kreativních nápadech stojících za tímto nesmírně zajímavým novým spotem.

Snímek „Kroky“ (Steps) uvedený 1. května 2013 byl prvním televizním spotem vytvořeným v rámci celosvětové reklamní kampaně „Amazing in Motion“ automobilky Lexus. Představily se v něm dvě velkolepé lidské figuríny v nadživotní velikosti, u nichž byla použita řada materiálů ze skutečných vozů Lexus, jako např. interiérové dekory z bambusu a ořešáku nebo vnější lakování. Figuríny ožily díky kombinaci špičkového řemeslného zpracování, pokrokové technologie 3D tisku a uměleckého talentu zkušených loutkářů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?