VIDEO: hyperstylový elektroskútr Xkuty

Jan Horčík - 07 Leden 2013

Styl "bílé pozadí, bílé produkty" vytvořený společností prodává. Dobře to vědí tvůrci nového Xkuty ze Španělska. Podívejte se trojici skvěle provedených videí, která nový názorně představují.elektroskútr Xkuty elektrický skútr

Elektroskútr Xkuty ze Španělska je jakousi odlehčenou verzí nadupanějšího německého Elmoto HR2
foto: Xkuty

Baterie elektroskútru Xkuty se dobíjejí z 0 na 100 % dvě hodiny. Xkuty na ně pak zvládne ujet asi 50 km v městském provozu. Tam je ostatně jezdítko také určeno. Ze všeho nejvíc připomíná starou dobrou Babetu.

elektroskútr Xkuty elektrický skútr

foto: Xkuty

Xkuty ONE pohání elektromotor o výkonu 1500 W, samotný stroj váží až 45 kg, takže je snáz přenositelný než klasický elektroskútr. Zjevně jde o zařízení pro mladé "trendy" lidi.

elektroskútr Xkuty elektrický skútr

foto: Xkuty

Max. rychlost skútru je 45 km/h, takže se netřeba bát ani o méně zkušené jezdce. Xkuty si zatím můžete pouze rezervovat na jeho oficiálních stránkách. Zajímavé je, že si můžete zcela svobodně nakonfigurovat vlastní barevné vyladění.

Specifikace: délka 1,87 m, rozvor 1,3 m, výška sedla 79 cm a 85 cm, přední vidlice 100 mm, brzdy hydraulické (200 mm vpředu, 180 mm vzadu), pneumatiky 2 1/2 16“, voltáž 48 V DC, baterie 17 Ah.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nevypadá to špatně, vzhledem k užití je zvolena správná konstrukce a dosaženo přijatelné váhy, leč cena mi stále přijde dost vysoká - vygooglil jsem, že by to snad mělo stát 2800 €, tedy necelých 72k CZK v aktuálním kurzu.

Jinak Babetě se, ze strojů s podobnými vlastnostmi, podobá spíš Matra e-MO (cca 1990€ / 51kCZK) nebo Yamaha EC03 (cca 2400€/61kCZK)

Nicméně, mně by možná stačil i Egret One
Dojezd je asi dvojnásobný, než bych reálně u tohoto typu vozítka potřeboval a výrobce navíc oficiálně nabízí náhradní baterie...
( http://www.egret.de/technische-daten/?lang=en )

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spíš připomíná dětské odrážedlo pro dospělé. Ale je určitě hezčí, než kterýkoliv čínský skútr. V ČR je již obchodní zástupce v Brně, tak doufám, že bude brzy v prodeji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bez urážky, mne to Babetu nepripomína (snáď len že to má 2 kolesá). Ale páči sa mi. Skôr sa mi to zdá taký hybrid s kolobežkou (čo ale vnímam pozitívne). A ten pohon vyzerá že je od GoldenMotor (MagicPie).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?