VIDEO: hybridní supersport Ferrari F70/F150 za závodní dráze

Jan Horčík - 06 Únor 2013

Ani Ferrari už není imunní vůči trendu směřujícímu k alternativním pohonům. "Elektrické Ferrari sice nikdy neuděláme", řekl šéf, ale vývoj hybriního pohonu už Ferrari potvrdilo. Následovník modelu Enzo byl aktuálně k vidění na závodní dráze Fiorano.Ferrari F70/F150 - hybridní supersport s KERS

Zhruba takhle nějak má vypadat nové Ferrari F70/F150, hybridní supersport vybavený KERS
foto: Marchettino

Nový supersport, který se má jmenovat Ferrari F70 nebo F150, bude poháněn dvanáctiválcem o výkonu 800 koní. Doplní jej KERS s dalšími 150 koňmi, celkově tedy síla 950 ořů.

Video zachycuje kromě modelu Ferrari F70/F150 také starší Ferrari Enzo s výkonem “pouze” 650 koní, a dává tak dobrou možnost porovnat některé charakteristiky obou vozů – především zvuk.

Je jasné, že u Ferrari nikdy nepůjde o nějakou šetrnost – systém je ve voze především proto, aby zlepšil jízdní charakteristiky a nabídnul řidiči ještě lepší zážitek z jízdy.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Já mám k tomu 2 poznámky:
1, srovnávat zvuk testovacího vozidla s kouskem ze sériové výroby jsou hrušky a jabka hadr
2, když jsem to tak poslouchal, vzpomněl jsem si, jak vedle mě na křižovatce nedávno stál Favorit zřejmě bez/s prorezlým výfukem. Znělo to bnaprosto stejně, a to je to šicí stroj o 4 válcích a 50 kobylách, z nichž půlka už byla jistě na věčnosti. Stejně zní třeba i Multikára s problémy s výfukem. Takže toto člověka nenadchne.

---

honYa


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.