VIDEO: hybridní elektromotorka eROCKIT se vyrábí v Berlíně

Jan Horčík - 28 Leden 2013

Stefan Gulas dostal nápad na hybridní elektrokolo-elektromotorku už v roce 2005. Cesta od nápadu k výrobě nebyla jednoduchá, ani dvakrát rychlá, ale vše se nakonec podařilo. Po mnoha peripetiích dnes Stefan svůj stroj vyrábí v Berlíně.eROCKIT

eROCKIT = hybrid elektrokola a elektromotorky
foto: eROCKIT

V oblasti elektrokol a elektromotorek vznikají primárně právě v Německu odvážné nové koncepty. Ať už je to ELMOTO HR-2, elektrokolo Audi nebo třeba eSpire.

Většina z nich si pochopitelně neláme hlavu se standardy platnými pro elektrokola, a míří spíš do výkonnějších sfér elektromotorek a elektroskútrů. To je i případ eROCKIT.

Elektrická motorka je poháněna 3,1kWh baterií díky které dokáže vyvinout rychlost až 81 m/h! S takovou dokáže urazit na jedno nabití 50 až 70 km. Uveze až dva dospělé lidi.

Drahý špás

Nebo víc – má totiž šlapky, podobně jako kterékoliv jiné jízdní kolo. Výroba eROCKIT začala na konci roku 2012, první dodávky by měly být hotové do konce letošního čtvrtletí.

eROCKIT (2013) eROCKIT (2013) eROCKIT (2013)

Nejde ale o levnou hračku: základní cena je 12 460 euro (311 500 Kč). Žádný div, že oficiální odhalení proběhlo v Monaku. K dispozici je mimochodem i speciální policejní verze.

Máte zájem? Nezapomeňte v takovém případě helmu, řidičský průkaz, pojištění a pochopitelně i poznávací značky. eROCKIT vás totiž na silnici snadno vystřelí před všechnu okolní automobilovou dopravu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Poradí někdo??

Vlastním RP B mohu tedy na scooteru do nemecka??Scooter 125 Honda Forza...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě asi nejvedc chutnal nilskfd okoun jen tak opečenfd na me1sle, pak tuňe1k e1le1 steak, sekanfd btiefk z lososa a z českfdch ryb bezkonkurenčně ve1nočned kapr!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý večer, pánové diskutující.
Jste na omylu. Na tuto motorku netřeba řidičák. V článku je jasně uvedeno: "dokáže vyvinout rychlost až 81 m/h! " Děti ze školky už budou dávno odrostlé......! Mějte se.

Obrázek uživatele honza.t

Opět někdo Kdo si zákon vykládá po svém .Osobně mě překvapilo na http://erockit.de/ píšou že v Německu je instalovaná SPZ,STK co dva roky a že to nesmí na cyklostezku.Ale je to dáno výkonem 9kW / 12PS a rychlostí jakou toto vozítko dokáže uhánět po silnici až 83km/h.V ČR si lidé kupují mopedy právě proto že je s tím méně starostí ,a nemá to značku.Co vím tak i na moped (max. 45km/h) je potřeba řidičský průkaz +pojištení .
Jsou takoví hazardéři co vlastní elektro scooter a nemají ho přihlášený na dopravce a jezdí bez SPZ .Když je potká hlídka Policie tak je nějak ukecají a také neplatí pojištění. Je to zábavné do té chvíle než způsobí dopravní nehodu a musí platit škodu ze svého.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Anonym to myslel jinak. V článku je drobná chybka a to 81 m/h.
Nechápu, že někdo takové překlepy řeší. Někdo řeší obsah a jiný hledá chyby. ;)

Obrázek uživatele honza.t

Až tet jsem si toho všimnul 81 m/h! Jo dobrý(smích).

Obrázek uživatele honza.t

V článku není uvedena důležitá technická poznámka . Pedály nejsou mechanicky spojeny se zadním kolem ,ale jezdec slape tzv. přes generátor tudíž nezávisle na otáčkách zadního kola.
Tipuji že šlapky slouží spíše jako ovládač rychlosti kdy systém podle rychlosti šlapání řídí otáčky elektromotoru ?
Nějak jsem nenašel kolik energie si múze vygenerovat (našlapat) tipuji max 250W ?
Za tu cenu malý dojezd.Cena je přímo závratná,a je tak pro čisté movité individualisty.
Specifikace:staženo s eROCKIT.de

Motor DC brush motoru
Výkon 9kW / 12PS
Točivý moment 75 Nm
Výkon Maximální rychlost 73 až 81 kmh
Baterie Lithium-Ion využívající nanotechnologii fosfátů,
Kapacita 3,1 kWh
Rozsah přibližně 50-70 km
Životnost aku asi 2000 nabíjecích cyklů (10 let)
Napětí 230 (50-60 Hz)
Doba nabíjení pro úplného vybití 3.5 hodin
(kratší doba nabíjení v přípravě)
Rozměry Rozvor 1465 mm, 18 x 2,75 Pneumatiky
Hmotnost 123 kg
Pro více informací o eROCKIT

Vozidlo je registrováno jako lehký motocykl (ekvivalent benzínu motocyklu třídy 125cc) a budou pojištěni jako takové. Pro vedení v Německu, je platný motocykl licence pro kategorii A nebo A1 nebo třídy 3 řidičský průkaz, získané před 1. 04 1980 potřeba. Ustanovení pro provoz eROCKITs v jiných zemích prosím kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře .

Chcete-li řídit,NUTNÁ helmA. EROCKIT může jezdit jen na silnici. Na cyklostezky se nesmí eROCKIT vjíždět. Vozidlo musí být každé dva roky na TUV(STK).

Obrázek uživatele honYa

Myslím si, že až na případ několika movitých fandů lze prohlásit, že je tento koncept naprosto mimo dosah uživatelů a tím tak i jeho možný přínos zelené dopravě.

Co však beru spíš za námět k diskuzi, je nazývání těchto typů prostředků "e-motorkami&e-koly", a to z následujících důvodů:
1, s rychlostí 81 km/h budete na obchvatu legální, ale sotva v bezpečí (žádná výkonová rezerva) => není to motorka
2, e-kolo - jestli e-kolo má v sobě snoubit možnost jízdy na elektřinu i bez ní, když vidím ty pneumatiky a celkovou konstrukci, tak si nedovedu představit, že by zde člověk bez energie v baterce dokázal ujet delší úsek vlastními silami bez úplného vysílení (cesty nevedou jen rovně po ideálním asfaltu, navíc občas, potvora, zafouká i protivítr...)

---

honYa


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station