VIDEO: Hrátky s LeFerrari

Jan Grohmann - 10 Srpen 2014

Ferrari LeFerrari je prvním hybridním supersportovním automobilem slavné italské automobilky. Nejnovější Ferrari vyzkoušel na silnicích a okruhu Chris Harris z magazínu Drive. Tipujeme, že se mu z auta moc nechtělo.Ferrari LeFerrari

Ferrari je stvořeno pro jízdu smykem.
foto: YouTube

LaFerrari je nejrychlejší silniční Ferrari všech dob. Hybridní supersport pohání dvanáctiválec o objemu 6,2 l a 120kW elektromotor.

Kombinovaný výkon pohonné jednotky je 708 kW (963 koní). Z nuly na 300 km/h zrychlí LaFerrari za 15 sekund a stojí milion euro.

Ve tváři Chrise vyčteme nadšení, překvapení, respekt i snad menší obavu, jak takovou sílu zvládne. Tedy intenzivní emoce, za které si řidiči neváhají zaplatit miliony.
video: YouTube

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář

Podle mě hlavní důvod je výkon. Elektromotor dává obrovskou sílu od nukleových otáček na který žádný spalovák nemá a naopak spalovák má víc dechu potom ve vyšších otáčkách.

Silný řeči o tom, že nikdy nevyrobí elektromobil jsou jen keci starý babičky.

Později presedlají na čistý elektromobil ať chtějí nebo ne protože by v budoucnu žádný auto neprodal. Nikdo je nebude chtít. Leda tak jako historické automobilů, ty tu samozřejmě pořád budou.

Obrázek uživatele honza.t

Jestli mě pamět nešálí tak zástupci značky kdysi tvrdili že "nikdy nebudou vyrábět hybridy ani elektromobily "
Ze zůstanou věrní velkoobjemovým agregátům ale nějak asi nemají patent na nízkoemisní spalovací proces . A vyrábět auta která nemůžou prodávat protože neplní emisní normu nejde .Možná že při vývoji monopostu pro F1 přišli na to že to není tak špatné To hybridní ustrojí? V Top gear testovali sportáky který při jízdě na okruhu nejrychleji spotřebuje palivo a bylo to právě Ferrari 599 (165L/100km).
The One Gallon Fuel Crisis Race - Top Gear - BBC

Také by mě zajímalo jestli bude taky tak hořlavé jako některé první série jiných modelů této značky .


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station