VIDEO: globální reklama na Nissan Leaf je jednoduchá a přímočará

Jan Horčík - 31 Říjen 2012

se už brzy chystá zahájit v evropské továrně v britském Sunderlandu a americkém závodě , . V ČR se začne prodávat od jara 2013. Nový Leaf bude levnější, lepší, v několika verzích. Globální 60vteřinová vám řekne proč byste elektrické auto měli chtít i vy.auto elektromobil Nissan Leaf klimatizace mobil aplikace

Vedle možnosti fungovat jako záložní baterie pro váš dům propaguje Nissan také schopnost Leafu přednastavit si klimatizaci v autě přes mobilní telefon

Minutový spot začíná, jak jinak, pohledem na paní, která ovládá své auto přes mobilní telefon. Reklama na nové auto, která začíná pohledem na mobilní telefon, resp. aplikaci, vypovídá mnohé o dnešní době.

Pak už je vše krásné a bezproblémové, protože v garáži prostě jen odpojíte dobíjecí kabel, vyrazíte z garáže tiše a s nulovými emisemi, naložíte všechny děti, které potřebujete, a pak se vydáváte z předměstí do Sydney a odtamtud do krásného zeleného lesa.

"Co kdyby vaše auto pro každodenní použití bylo elektrické? A co kdyby jednoho dne mohlo dodávat energii vašemu domu?" ptá se na konci reklamy neznámý hlas. Nissan tedy zjevně sází i na schopnost auta fungovat jako záložní baterie pro domácnosti v případě výpadku proudu.

V době, kdy na východním pobřeží USA řádí ničivá tropická bouře to nejspíš není tak špatný tah. Nissan bezpodmínečně potřebuje podpořit prodeje Leaf, zejména v , kde v září klesly meziročně až o třetinu. Říjen už má ale být podle odhadů analytiků opět rekordní. Uvidíme příští týden, až firma zveřejní měsíční prodejní výsledky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

...je to pěkné a věcné, ale jednoduše si dovedu představit i záměnu slov: "...what if one day you could top up during your lunch" na "...you HAD TO top up during your lunch" ... To stejné s napájením domu.

Česky - do budoucna, kdy bude mít stejná baterie v Leafu ne 27 kWh, ale 127 kWhm, bude moci hlas na pozadí říkat "co kdybyste mohli si dobít při obědě" namísto "MUSELI DOBÍT". To stejné s dobíjením domu. Nevím, ale když přijedu z města s 50% DOD, tak asi první věc, kterou budu dělat, nebude nabíjení domu do rána!

Znovu opakuji, jsem pro EV každým coulem, ale musí to být reálné.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečne normálna reklama :). Žiadne sci-fi

Obrázek uživatele Jolinar

presne tak, nechodi tam zadni debilni ufoni. Uz nevim na co ta reklama byla, ale tez to bylo nejake "pokrocile" vozidlo.

OT: reklamu na Alzu taky nesnasim a Alze se vyhybam jak jen to jde.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Diagnóza je jasná: ufofobie. Nevykřikujte to tu ale takhle veřejně, není to politicky korektní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo jo tahle reklama je penká. Žádný exces, nebo urážení nškoho jiného. Ale naopak vyzvednutí věcí, co ostatní auta nemají. Tak to má byt.
A vsadit na to, že auto může fungovat jako záložní generátor pro domácnost je také dobrý tah.

Obrázek uživatele Jolinar

Pusobi to na me jako prvni skutecna reklama na elektricke auto. Neni ani zavadejici jako Vauxhall Ampera a pritom se skutecne snazi prodat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je úhel pohledu. Odpůrci Voltu/Ampery si v reklamě našli jako "zavádějící" tvrzení o celkovém dojezdu auta. I tady si jistě odpůrci Leafu něco najdou. Pár tipů: zero emissiona? Opravdu? Možná až budeme mít všechny elektrárny vodní a větrné. Top up during your lunch? Opravdu? Já ale nejím několik hodin, tak co když zrovna u restaurace není rychlodobíječka? Atd. Veřte, že zase něco najde :-)

Obrázek uživatele Jolinar

Na kazde reklame se neco da najit, proto to je reklama a ne recenze...
Jinak co se tyce toho Volta, ta reklama se mi libila jak byla natocena a jsem rad kdyz rostou prodeje Voltu, ale proste mi prisla mnohem vic zavadejici nez na Leafa.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak říkám, je to o úhlu pohledu. Mně se zase více líbila reklama na Volt. (Tím vám svůj názor nijak nevnucuju, každému co jeho jest.)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil