VIDEO: elektrická dodávka Nissan e-NV200

Jan Horčík - 10 Leden 2012

Autosalon v Detroitu je v plném proudu – ač zatím pouze pro novináře. Nissan se rozhodl k té příležitosti naplno představit konceptu užitkového elektromobilu e-NV200 vycházejícího z nového modelu .auto elektromobil Nissan e-NV200

Užitkový elektromobil Nissan e-NV 200 je další součástí plánu aliance Renault-Nissan na ovládnutí segmentu elektromobility
foto: Nissan

Komponenty pohonného systému užitkového elektromobilu Nissan e-NV200 jsou totožné s úspěšným elektromobilem Nissan Leaf. Lithium-iontová baterie skládající se z 48 modulů, celková energie je jako u Leafu 24 kWh.

Dokonce i barevně koncept e-NV200 ladí s elektromobilem Nissan Leaf, oba na ulici oslní svou Aqua Blue. Pohonný systém doplňuje 80kW elektromotor.

Oproti Leafu koncept užitkového elektromobilu e-NV200 samozřejmě nabízí jiné prostorové uspořádání, odlišnou přístrojovou desku. Nabízí však podobný dojezd jako Leaf, tedy do 160 km na jedno nabití.

Kapacita nákladního prostoru je podle tiskové zprávy u e-NV200 totožná jako v případě klasické verze NV200. Cílovou skupinou zákazníků jsou samozřejmě malé firmy, živnostníci, ale bezpochyby také služby jako pošta apod.

Nissan e-NV200 Nissan e-NV200 Nissan e-NV200

Ačkoliv je elektromobil e-NV200 prezentován jako koncept, Nissan vůbec nevylučuje jeho sériovou výrobu. To je ostatně známo už od debutu originální konvenční verze NV200 se kterou Nissan mimo jiné získal lukrativní zakázku na taxi vozy v New Yorku.

Nissan ostatně už elektromobily odvozené od NV200 testuje. První testy se odehrály v létě 2011 v Jokohamě, kde auta využila japonská pošta. V prosinci 2011 pak začalo testování u společnosti FedEx v Londýně.

Nissan NV200 je globálním produktem Nissanu, který se vyrábí v Japonsku, Evropě a Číně. V prodeji je dnes ve 40 zemích světa. Další by měly brzy přibýt – v severní Americe a Indii.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.