VIDEO: elektromotorka e-Moto-CRF250R - stroj do nepohody

Jan Horčík - 02 Prosinec 2011

Společnost EVDrive dodává elektrický pohon ‘bez kompromisů’. Zaměřuje se na hybridy a plug-in hybrid, ale tým zaujaly také motorky. Představila elektromotorku e-Moto-CRF250R vycházející z oblíbeného modelu dirt-biku značky Honda.elektromotorka EVDrive E-moto CRF250R

Video níže ukazuje elektrickou verzi, kameru veze benzinová verze motorky.
foto: EVDrive

Jde už o druhou generaci konverze motokrosové klasiky. Tu první odhalila firma už v roce 2008. Během tří let doznala motokrosová elektrická motorka podstatných vylepšení.

Původní japonský motor nahrazuje v elektrické verzi 60kW elektromotor vlastní výroby EVDrive. Max. rychlost je 112 km/h. Minimální kapacita baterie bude 2,4 kWh.

Motorka vydrží na jedno nabití řádit od 50 do 110 minut podle zkušeností a náročnosti jezdce a terénu.

Přímo ve stroji je zabudována 110V nabíječka, případně firma dodává 3kW rychlodobíječku. Ta baterii naplní za méně než hodinu.

Elektromotorka je vybavena nastavitelnou rekuperací, která částečně dokáže zvýšit dojezd na jedno nabití. Rozdělení hmotnost je podobné jako u benzinové verze.

EVDrive začali přijímat vratnou zálohu 100 dolarů a s její pomocí chtějí rozjet výrobu prvních 50 kusů elektromotorky během 1. čtvrtletí 2012. První kusy by pak zákazníci mohli obdržet v létě 2012, akorát k tomu aby je mohli v praxi vyzkoušet.

Cena je 13 700 dolarů za kus. Pokud dodáte původní benzinový kus, dostanete pár tisíc slevu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hledám investory nebo spolupracovníky pro inovativní projekt elektrovozidla. ondrejt@hotmail.com


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol