VIDEO: Elektromotorka Brammo Empulse odhalena

Jan Horčík - 11 Květen 2012

Americká společnost Brammo, která už nějaký čas prodává elektromotorku Enertia, ukázala první verzi elektrické motorky Brammo Empulse už v roce 2010. Tehdy měl stroj stát ve finální verzi kolem $14 000. Nakonec elektrický motocykl Brammo Empulse stojí min. $16 995 a k dispozici bude od června 2012.elektromotorka Brammo Empulse

Elektromotorka Brammo Empulse fascinuje nejednoho fanouška jedné stopy
foto: Brammo

Elektromotorka Brammo Empulse se bude prodávat ve dvou verzích. Empulse R, výkonnější a luxusnější verze s plně nastavitelným odpružením, karbonovými blatníky a dalšími komponenty namísto plastových, bude k dispozici od června za cenu $18 995 (bez dotací).

elektromotorka Brammo Empulse elektromotorka Brammo Empulse elektromotorka Brammo Empulse

Teprve v lednu 2013 bude na trhu k dispozici dostupnější, levnější verze Empulse za cenu zmíněných $16 995. Craig Bramscher, šéf dílny Brammo, věří, že ročně se dokáže dostat až k produkci 60 000 motorek. A že Brammo se stane miliardovou společností.

Držíme mu palce. Faktem ale je, že už v roce 2010 si fanoušci stěžovali ve smyslu “14 táců za tohle?”. A co teprve řeknou teď… Nechejme se překvapit! Motorka je to krásná, výkonná a sestavená z těch nejlepších komponent – brzdy Brembo, kola Marchesini, pneumatiky Avon, vidlice Marzocchi a pérování Sachs.

Navíc je elektromotorka Brammo Empulse vybavena šestirychlostní převodovkou, takže neztrácí nic ze skvělého pocitu z řízení klasického naháče. Elektromotorka ujede až 160 km při max. rychlosti 160 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za pět vteřin.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol