VIDEO: elektromobil Nissan Leaf ujel 1254 km za 24 hodin

Jan Horčík - 07 Červen 2011

Jen co Nizozemci dostali do rukou, už s ním vyvádějí psí kusy. Roztahují ho na laně - prý se tak nejlépe nabíjí. Anebo s ním jezdí okružní jízdy po a dobíjejí ho v rychlodobíječkách. Ujeli takhle 1254 km za 24 hodin.   
elektromobil Nissan Leaf rychlodobíjení

Kdo něco takového spunktoval? Tříčlenná parta elektromobilních nadšenců ve složení Michiel Langezaal, Lars Bech a Wouter Robers. Podle vlastních slov je k tomu vedla především zvědavost a touha zjistit jak se bude chovat při takto vysoké zátěži.

Výsledek? Více než příznivý. Nizozemsko je mezi evropskými zeměmi premiantem v oblasti . Po celé této malé zemi, včetně hlavního města , jsou k dispozici . V některých případech také .

Nebyl tedy problém naplánovat okruh tak, aby bylo možné neustále dobíjet. Jelo se po i běžných silnicích. Výsledek? Auto přestálo na výbornou. Dobíjet se muselo minimálně 12x, přesto baterie ani chladící systém nezaznamenaly žádné problémy.

Dokazuje to mimo jiné jednu věc: Nissan Leaf je skutečné, dospělé auto. Dopravní prostředek pro každodenní intenzivní využívání, který by klidně ustál službu jako . nicméně oficiálně varuje, že příliš časté využívání rychlodobíjení zkracuje životnost baterie.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ak odrátam čas za 12x rýchlonabíjanie je to celkom slušná priemerná rýchlosť. Ale Holandsko je nudne rovinatá krajina, takže asi u nás nedosiahnuteľné...
Zišla by sa batéria s väčším dojazdom, aby cestovanie na dlhšie trasy nemuselo mať toľko zdržaní. Inak v pohode.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bateri systém? Použil bych buď "battery systém" nebo "bateriový systém".

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, opraveno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station