VIDEO: elektromobil Nissan Leaf jako ideální auto pro rodinu

Jan Horčík - 22 Listopad 2012

Shannon a Christin Monroeovi z města Orlando na Floridě se pro pořízení elektromobilu Nissan Leaf rozhodli před 18 měsíci. Vzali jej jako druhé auto do rodiny. A od té doby podle vlastních slov používají prakticky jen tohle elektrické auto.Nissan Leaf

Elektromobil Nissan Leaf se začne na jaře 2013 prodávat také v České republice. Půjde nicméně už o druhou generaci tohoto elektrického auta.

Za 18 měsíců co rodina Monroeových vlastní elektromobil Nissan Leaf s ním už najelo přes 38 000 km. Auto je podle Shannona, hlavy rodiny, využíváno prakticky každý den. “Vždycky jsem měl rád elektromobily,” dodává hned v úvodu.

Tříčlenná rodina ve slunném floridském městečku nemá s využíváním elektromobilu v průběhu celého roku pražádný problém. V samotném Orlandu se navíc nachází přes 300 dobíjecích stanic, takže elektromobilisté nemají s dobíjením problém.

Shanon se chlubí, že jejich syn Evan, kterému je 9 měsíců, se nikdy nevezl v autě na benzín. Navíc si pochvaluje také minimální servisní nároky – Nissan Leaf nepotřebuje vyměnit olej, pravidelné tankování benzínu, atd.

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také závidím.
Elektromobil bych taky chtěl. Jenže při mém nájezdu 15000km za rok, by mě za dobu životnosti vycházel kilometr na 10 korun a na to prostě nemám. Zvlášť když si vezmu že při stejném nájezdu mě kilometr u nového benzínového auta vyjde kilometr na 4 kč

Holt automobilky jasně ukazují, že elektromobily nechtějí prodávat.

Třeba Renault chce aby mu zákazníci zaplatily baterie 3x.

Obrázek uživatele Jolinar

Mohl byste mi prosim dodat postup jak jse pocital a dosel k tem hodnotam 10 a 4 Kc?
Dekuji...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

při pořizovací ceně do 250 000,- , životnosti 150 000km/10 let a stejné ceně paliva se započtením pojistek, servisu, atd. to bude 4-5,- na kilometr ale bez DPH :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nám nezbývá, než jen tiše závidět.Tato vláda jen dokazuje, že o rozvoj elektromobilů nemá zájem.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil