VIDEO: elektromobil BMW i3 umí zaparkovat sám

Jan Horčík - 05 Červen 2014

Novopečený majitel elektromobilu BMW i3, Michael Thwaite, ani příliš netušil, že jeho nové auto dokáže parkovat samo. První zkoušku "robotických" schopností svého nového elektrického BMW se rozhodl natočit, a zprostředkovat tak nám všem.auto automatické parkování elektromobilu BMW i3

Automatický parking nedělá elektromobilu BMW i3 (pokud si jej připlatíte ve výbavě) problém
foto: Michael Thwaite

Thwaite je ze schopnosti elektromobilu BMW i3 zcela automaticky podélně zaparkovat stejně nadšený, jako my všichni ostatní. Až na to, že on - když bude chtít - si to může zkoušet pořád dokola každý den (nebo i několikrát denně).

Na něm je vidět, že BMW má automatické parkování ve svém elektromobilu i3 zvládnuté skutečně bravurně. Auto samo zatočí volantem, zajede a auto opět narovná. Už se těšíme, až BMW začne nabízet skutečná robotická auta s plnohodnotným autopilotem.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikdy nevychadzam z uzasu ako tieto parkovacie systemy absolutne nesetria gumy.
Keby som takto tocil volantom na mieste pri kazdom parkovani, asi by mi nevydrzali ani sezonu.
Dufam ze na tom tiez casom popracuju.

Ja nevychádzam z úžasu nad ľuďmi, ktorí riešia takéto veci. Človek si kúpi auto za 35 000 eur a potom bude riešiť pneumatiky za 2 stovky? A aj tak pochybujem že točenie na mieste nejako extrémne znižuje ich životnosť. No rád by som sa pozrel ako niekto parkuje bez otáčania volantom na mieste.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že pokud to bude parkovat samo po opuštění vozidla, tak to bude určitě posun, ale za čas, který vidím na videu, by člověk zaparkoval i 4x.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pro stále se zvyšující počet řidičů jezdících pod vlivem alkoholu nebo drog bude parkovací automatika pěknou tečkou jejich jízdy.
Určitě nalezne uplatnění.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.