VIDEO: elektrický chopper z Japonska

Jan Horčík - 05 Prosinec 2012

V malé motocyklové dílně Shiun Craft Works poblíž metropole Kóbe se zrodil unikátní stroj. Jde o elektrický chopper nazvaný “Choppers Forever”. Dokáže uhánět rychlostí až 205 km/h.elektromotorka elektrický Chopper Japonsko

Elektrický chopper z dílny Shiun Craft Works uhrane každého fanouška jedné stopy
foto: Shiun Craft Works

Chopper Forever je vlastně přestavba. Původně motorka vznikla už v roce 2001 jako custom řešení nazvané “What’s Chopper”. Byla určena pro závody na 1/4 míle, které zvládla v rekordním čase 12,210 vteřin.

Během deseti let se ale v oblasti osobní dopravy odehrál tektonický posun směrem k elektrickému pohonu. A tvůrce původního motocyklu pochopitelně nehodlal zůstat pozadu. Natož v Japonsku, současném centru elektromobility.

A tak klasický Véčkový dvouválec nahradil 72V AC elektromotor s točivým momentem 104,4 Nm. Poprvé se představila na speciální akci v Jokohamě, kde se mezi ostatními spalováky skutečně vyjímala.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol