VIDEO: BMW i8 představí laserové světlomety

Jan Horčík - 30 Prosinec 2013

Čím víc se blíží uvedení plug-in hybridu BMW i8 na trh, tím víc se o něm dozvídáme. Automobilka BMW aktuálně pustila do světa video vysvětlující funkci laserových světlometů. Ty jsou k autu dostupné jako příplatková výbava.auto BMW i8 plug-in hybrid laserové světlomety

BMW i8 plug-in hybrid bude první produkční auto, které za příplatek nabídne laserové LED světlomety
foto: BMW

Hodně zajímavou technologii předních světlometů nám před časem ukázalo Audi na české premiéře Audi A8. Teď se novinkou chlubí také konkurenční BMW. Světlomety s laserovou technologií nabízejí viditelnost až do dvojnásobné vzdálenosti proti klasickým LED světlometům.

Laserová světla na první poslech znějí jako science fiction. Ale video od BMW vás přesvědčí, že tomu tak není a naopak jde o technologii, která je dostupná už dnes, resp. příští rok. Bohužel, se video nijak podrobně nezaměřuje na samotné technologické řešení a novinku prostě jen vychvaluje.

Jisté je, že tato příplatková výbava poskytne řidiči výrazně lepší viditelnost v noci - do 2x větší vzdálenosti a s vyšší intenzitou proti klasickým světlům bez laserové nadstavby.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

BMW Intelligent Headlight Technology: Long Version.
http://www.youtube.com/watch?v=-dvPZ3H1Vm4
BMW Motorrad Adaptive Headlight
http://www.youtube.com/watch?v=staeTEjUd1c
Test BMW i3 (od 34:10 min)
http://play.iprima.cz/autosalon/autosalon-47-1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

o funkcii tych svetiel su uz videa na youtube, laserova dioda svieti na luminofor a potom je toto uz nekoherentne a viditelne svetlo odrazane zrkadlom na cestu, ked chcete najdite si to

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak to jsem zvědav jak tohle bude oslňovat.
Já si snad navrhnu LIGHT DEFENSE SYSTEM, který bude měřit sílu světla ve výši mých očí a bude aktivně stejnou intenzitou svítít do očí tomu druhému.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já stejný princip používám v autě. Když mi protijedoucí nezhasíná dálkovky ani na moje probliknutí, tak prostě taky zapínám dálkovky, ať si to dotyčný užije stejně jako já ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Snad ten kdo to homologuje bude mít kapku rozumu a přílišnému oslnění zabrání.
Už xenony svítí hodně a opatření se udělala(ostřikovače atd..)
tady to bude podobné

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

H7 svítí dokonale, na tom není co vylepšovat. Bawor zas jen odvádí pozornost od důležitýho dění, na který jednoduše nemá a hlavně momentálně ani nechce mít - elektromobily pro lid. Tak vymejšlí bejkárničky pro zazobance typu STROBOSKOPOVÝ OČKA :D :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kamo to ze zavidis a nemozes si dovolit BMW mi je luto ale aspon nekecaj.

Má to homologaci a jak je to bezpečné při přímém oslnění? Jak se to chová v mlze (koherentní polarizované světlo vytváří ve smogu a mlze takové svítící granule, které prakticky znemožňují průhled)? Máte o tom někdo nějaké informace?

---

hariprasad

Obrázek uživatele Jan Horčík

Vzhledem k tomu, že se jedná o příplatkové vybavení, tak předpokládáme, že si BMW homologaci zařídilo :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil