VIDEO: Automobilová budoucnost je za rohem

Jan Grohmann - 02 Srpen 2014

Pamatujete si, kdy jste naposled jeli autem s mechanickým počítačem ujetých kilometrů? A kdy jste obdivovali první jednoduché displeje na přístrojové desce? Takové časy jsou již dávno pryč a autům začínají kralovat obří displeje, včetně těch průhledových.Auto budoucnosti

Budoucností jsou obří dotykové displeje.
foto: YouTube

Americká technologická firma QNX Software Systems představila ukázku některých automobilových technologií blízké budoucnosti. Displej nenajdeme brzy jen na přístrojové desce, ale na celém předním skle.

Od pravěku do 21. století
video: YouTube

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář

Já osobně si neumím představit,že bych do auta šel,jenom aby mě někam odvezlo.Řídit bývá radost.Tento systém budu chápat v případě,kdy si dám sklenku v baru a budu chtít odjet a nebo půjde na mě spánek.

Obrázek uživatele Jolinar

anebo vas prestane bavit kazdodenni cesta do prace v kolone, nechce se mi verit ze si neco takoveho uzivate ;D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V budoucnu auta žádné displeje nebudou potřebovat. Prostě jen řeknete, kam se chcete dostat a auto vás tam odveze.

Obrázek uživatele honza.t

Heské
V článku jsou zmíněny první zobrazovače v automobilech .
To mi připomnělo, že když jsem kdysi dávno jel s jedním pánem a na mou otázku proč ? Nemá v autě rádio. Odpověděl ze autorádio odpoutává pozornost od řízení .
Dokud nebudou v autech standardem asistenční systémy proti zabránění kolize. Tak ta spousta elektronických hračiček může odpoutat pozornost řidiče od řízení a tím pádem vlastně způsobit nehodu s možnými tragickými následky.Kolik nehod už zavinil třeba řidič s Mobilem v ruce .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím.
Jen u toho mobilu v ruce bych řekl, že není nebezpečné držení telefonu (mimo psaní sms), ale to že člověk volá. Stejný problém s pozorností je, i když řidič volá přes handsfree.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... alebo pozerá na billboard?
archive.slobodnyvysielac.sk/o%20slobode04%20-%2003.07.2014.mp3


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station