VIDEO: auto na dálkové ovládání s rychlostí 303 km/h

Jan Horčík - 28 Březen 2014

Nic Case (50) je nadšený stavitel aut na dálkové ovládání. Nejsou to ale auta jen tak ledajaká - pravidelně s nimi totiž láme světové rychlostní rekordy. Jeho zatím poslední úspěch má hodnotu 303 km/h. Vytvořil jej s "vozem" R/C Bullet připomínajícím vesmírnou loď.auto RC Bullet Nic Case auto na dálkové ovládání

Nejrychlejší auto na dálkové ovládání, které dosahuje rychlostí přes 300 km/h: R/C Bullet
foto: Nic Case/TeamAssociatedRC

Nic Case se autům na dálkové ovládání začal věnovat po motocyklové nehodě. Našel si takříkajíc "bezpečnějšího" koníčka. Nebyl by to ale Nic Case, kdyby i tady nechtěl vyniknout. Rozhodl se proto už před lety, že se s elektrickým autíčkem na dálkové ovládání pokusí překonat rychlostní hranici 200 mil za hodinu (321 km/h).

Zatím se mu to nepodařilo. Pomalu, ale jistě k tomuto cíli směřuje. V minulosti dosáhl hodnot 161,76 (2008), 171,97 (2013) a nyní téměř 189 MPH (což je zmíněných 303 km/h). Nic Case má kolem sebe nemalou komunitu nadšenců a své snažení povedeně dokumentuje četnými videi.

Nic Case osvětluje záludnosti vývoje autíček na dálkové ovládání, která dosahují rychlostí přes 300 km/h
video: Nic Case/TeamAssociatedRC

Zajímavé je podívat se na některá videa kde Case vysvětluje všechny problémy při vývoji malého elektrického auta na dálkové ovládání, které by mělo být schopné překonat rychlost 200 mil za hodinu. Podobně jako u jiných supersportů a extrémních vozů, i tady je hlavní problém v přenosu obrovského výkonu na kola, resp. to aby to kola a pneumatiky vydržely.

Postavit jedno takové malé ultimátní auto stojí kolem $4000 (asi 80 000 Kč). Výkon je asi 10 koní, hmotnost přibližně 4,5 kg. Zajistit, aby se takový stroj v rychlosti přes 300 km/h udržel na zemi a ve správném směru je samo o sobě pořádný kumšt. Respekt pro Nica Case!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skôr ako vesmírnu loď mi to pripomína prevrátenú pramicu :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to autíčko elektrické? Z videa to skoro vypadá, že ano.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak samozdřejmě že je elektrické :-) už jenom podle těch baterií a elektromotoru které tam nejdou přehlédnout :-) :D

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, je elektrické. Díky za upozornění, v článku jsem to zapomněl dostatečně zdůraznit, což jsem nyní napravil.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol