VIDEO: Arcimoto SRK - ďábelská elektrická tříkolka

Jan Horčík - 13 Prosinec 2011

Elektrická tříkolka malého konstruktérského týmu s ďábelským názvem Arcimoto je vyvíjena již několik let. Původně se jmenovala Pulse, teď se oficiálně jmenuje SRK. Existuje už v prototypové šesté generaci.elektroskútr Arcimoto SRK

Jezdítka připomínají ta z pouštního eko-města Masdar
foto: Arcimoto

Nebude od věci si připomenout, že jiná firma zabývající se vývojem , společnost Aptera Motors, nedávno zkrachovala. Kluci a holky z Arcimoto už ale táhnou svou káru poměrně dlouho a vypadá to, že ji nakonec snad i dotáhnou do cíle.

Arcimoto SRK ve své šesté generaci je výrazně kratší než generace čtvrtá a o málo kratší než pátá. Výsledkem těchto a dalších opatření je výrazné snížení hmotnosti a snížení těžiště.

Předchozí prototypy elektrické tříkolky využívaly běžné 12V olověné baterie. Nejnovější šestá verze už je vybavena LiFePO4 bateriemi, které jsou výrazně výkonnější a lehčí.

Oregonská společnost Arcimoto se nyní snaží dostat na silnice několik kusů, aby mohla nasbírat dostatek dat. Šestá generace se má stát základem pilotní flotily – rám je již definitivně hotový a začíná se s výrobou.

Arcimoto SRK je vozítko navržené pro každodenní použití. Vejdou se do něj dva lidé a spousta nákupu. Pokud se nakonec dostane do prodeje, nabídne firma řadu různých verzí lišících se karoserií, dojezdem a samozřejmě cenou.

elektroskútr Arcimoto SRK

Prozatím nefinální specifikace hovoří o max. rychlosti kolem 100 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h během 9,8 vteřin, dojezd 64 km s olověnými bateriemi (výrazně levnější) nebo 130 km s LiFePO4.

Elektromotor má špičkový výkon 83 koní, baterie nabídne energii 8,9 kWh (typ olověná, celkem 12 kusů AGM 144 V). Hmotnost tříkolky je 771 kg, délka 3429 mm.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?