Vídeň svým obyvatelům i letos rozdá speciální poukázky na opravy

redakce - 02 Březen 2021

Se speciální iniciativou na opravu nefungujících či porouchaných věcí přišla vídeňská radnice už minulý rok v září.Vídeňský starosta Michael Ludwig a vídeňský radni Jürgen Czernohorszky

Vídeňský starosta Michael Ludwig a vídeňský radni Jürgen Czernohorszky
foto: © C. Jobst/PID

Prostřednictvím speciálních poukazů úspěšně motivovala své obyvatele, aby zbytečně nevyhazovali vše, co jeví nedostatky. Nyní se kvůli velkému zájmu Vídeňanů radnice rozhodla v projektu pokračovat. Od března město uvolní celkem 1 milión euro na druhou fázi projektu „Vídeň to opraví“.

„Poptávka po poukázkách naprosto předčila naše očekávání – během několika málo týdnů bylo staženo přes 10 000 poukázek, 8 000 věcí bylo opraveno. Proto jsme se rozhodli v projektu pokračovat i letos, a to s částkou 1 milión eur,“ okomentoval budoucnost projektu „Vídeň to opraví“ starosta Michael Ludwig.

Cílem projektu je podle vyjádření radnice podpořit nejen vídeňské podniky a zajistit zaměstnanost, ale také ochránit životní prostředí. Oprava porouchaných věcí totiž nejen snižuje množství vyhozených věcí, ale šetří i zdroje.

Opravit si své věci mohou Vídeňané nyní ve 109 podnicích, v kterých lze městské poukázky uplatnit. Získat je mohou zdarma na webových stránkách města, a to od března do konce června. Třetí vlnu emise poukázek město pak plánuje na období od 1. září do 12. prosince 2021.

Poukazy na opravu v praxi

Zájemci si poukázku mohou zdarma stáhnout na stránkách města. Následně se pak s porouchanou věcí mohou vydat do jednoho z podniků Vídeňské opravárenské sítě (Wiener Reparaturnetzwerk). Město dotuje každou opravu z 50 %, maximální částka pak dosahuje 100 euro. Po předložení poukázky je částka automaticky snížena na polovinu a není nutné vyplňovat další formuláře.

Až 65 % opravených věcí přitom loni tvořila elektronika, hlavně pak mobily a tablety. Mezi další věci, které si Vídeňané nechali opravit, patřil nábytek, boty, oblečení a kola.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Lokální tratě
Zelezničářské nařečí Konžervace trati ( trhaní koleji )
https://www.youtube.com/watch?v=tp-GSPhX1h4

Stát ukradne lidem peníze, nakoupí za ně poukázky na opravu a rozdává je kolemjdoucím.
To je vyhazovaní peněz do kanálu. Je to jakoby vás vykradl bytový lupič a vaše věci by rozdával na náměstí kolemjdoucím lidem.
Stát si tím stát kupuje loajalitu těch lidí, kteří navíc nechápou co se to děje a mají pocit, že to jinak nejde, protože nic jiného neznají.
Škola je také státní a učí se tam, že to je normální a jinak to nejde a výsledek je, že už se ani nikdo na nic neptá. Jen se dívají jestli jim stát sebere všechno nebo jim třeba trochu nechá.
Přitom by stačilo, kdyby to lidi přestali státu tolerovat. On nás nemusí okrádat. Nemusíme být jen ovce na porážku. Nejprve ale musí dost lidí pochopit, že mají problém.

Aktuálně sedíme na zadku doma, protože nám to stát přikázal a neuvěřitelně rychle chudneme.
Jestli se lidi brzo neproberou z letargie, tak můžeme brzo zjistit, že nás covid načne a stát úplně dorazí. Bude bída, hlad a války.

Obrázek uživatele honza.t

Jinde dotují bikesharing
čtvrthodina zdarma. Každá další půlhodina bude za 20 korun. Za 150 korun je možné si kolo půjčit k výletu na celý den.
Provozovatelé bikesharingu
V České republice funguje mnoho provozovatelů bikesharingových systémů, každý provozovatel má jiný systém fungování a je zaměřený na jinou cílovou skupinu. Největší dva bikesharingy jsou česká Rekola a pobočka německého Nextbike. Rekola provozují téměř 2000 kol v 6 českých městech, Nextbike provozuje téměř 4000 kol v 14 českých městech. Dále zde České dráhy provozují svůj systém ČD Bike určený pro turisty, Homeport s.r.o. provozuje v pražském Karlíně jako ukázku svých provozů ve světě.

Nextbike Czech Republic - Půjčení kol už ve 14 městech
Na sdílených kolech nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_sd%C3%ADlen%C3%AD_kol
https://www.nextbikeczech.com/

V Brně začala první půjčovna nákladních kol, díky německému grantu stačí vratná kauce
https://zdopravy.cz/v-brne-zacala-prvni-pujcovna-nakladnich-kol-diky-nemeckemu-grantu-staci-vratna-kauce-74589/

Off... solární tygr

https://cnn.iprima.cz/chilsky-solarni-tygr-ceni-zuby-nastupujici-energeticka-velmoc-ma-i-ceskou-stopu-19867


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station