Vězni v Brazílii šlapou, vyrábějí elektřinu a krátí si tím trest

Jan Horčík - 14 Srpen 2012

Svět je dnes plný . , , , a další a další nové zdroje energie. Ale co takhle “vězeňské elektrárny”? Pokrokový šéf brazilské věznice v horách poblíž Santa Rita do Sapucai severně od metropole São Paolo dal svým svěřencům možnost zkrátit si trest tím, že budou vyrábět elektřinu pro místní komunitu.brazílie vězni šlapání

Vezmeme-li výkon jednoho vězně kolem 150 W, jsou čtyři stojany už slušná malá elektrárna.

Vězni prostě šlapáním na upravených . Elektřina se ukládá do baterií, které pak v noci napájejí veřejné . Za každých odšlapaných 24 hodin si krátí trest o jeden den.

Gilson Rafal Silver, šéf věznice, vidí v novém opatření jednak způsob, jakým mohou vězni přispět místní komunitě (díky čemuž se údajně cítí lépe) a navíc si i zacvičí, což zlepší jejich zdraví. Není bez zajímavosti, že jde o věznici s maximální ostrahou.

Tomu říkáme obnovitelný zdroj energie… by jistě měl radost, protože začít je potřeba u sebe! Doufejme, že vězni si lekci nejen z udržitelnosti vezmou k srdci.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doporučuji co nejdříve zavést i u nás. Ať se konečně trošku "omluví" společnosti, ne jenom státem (námi) placené prázdniny.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.