Veřejná doprava v Hamburku: 15 nových hybridních autobusů

Daniel Kunz - 22 Srpen 2013

Německá veřejná přepravní společnost Hamburger Hochbahn AG slavnostně převzala nové hybridní autobusy Volvo 7900 H 4x2. Hormadná doprava v největším německém přístavu tak směřuje k rapidnímu snižování emisí.Veřejná přepravní společnost Hamburger Hochbahn AG slavnostně převzala nové hybridní autobusy Volvo 7900 H 4x2

Veřejná přepravní společnost Hamburger Hochbahn AG slavnostně převzala nové hybridní autobusy Volvo 7900 H 4x2
foto: Copyright: Marc-Oliver Schulz

Autobusy budou okamžitě zařazeny do provozu u dceřiných společností – 10 vozidel obdrží Jasper Rund-und Gesellschaftsfahrten GmbH a po pěti autobusech dostane Suderelbe Bus GmbH. Vozidla budou plně integrována do provozu na běžných pravidelných linkách a jízdu v nových hybridech si tak budou moci vychutnat především cestující v jižní části Hamburku.

„S ekologicky šetrnějšími autobusy Volvo bychom chtěli spojit budoucí politiku nákupu autobusů pro obyvatele Hamburku, která představuje cíl mít do roku 2020 pouze bezemisní autobusy,“ poodhalil plány společnosti Günter Else.

Dodané dvanáctimetrové autobusy jsou vybaveny standardní klimatizací a efektními i efektivními halogenovými světlomety, které jsou plusem pro bezpečnost i vzhled.

Snadný nástup a výstup je umožněn přes dvoje dvoukřídlé, bezbariérové a 1350 mm široké dveře směrem dovnitř otevírané. Volvo 7900 pro Hamburk je také schopno náklonu na stranu umístění dveří.

Elektronický brzdový systém EBS 5 poskytuje maximální bezpečnost prostřednictvím pneumatických kotoučových brzd a součástí brzdného systému jsou samozřejmě i brzdový asistent, retardérové brzdění a zastávková brzda, která zamezí pohybu autobusu při otevřených dveřích.

Na vodou chlazené, bezúdržbové, lithium-železo-fosfátové baterie obdržel dopravce od Volva 10tiletou smlouvu na jejich údržbu a nepřetržité kontroly, které budou zajišťovat provozní připravenost těchto hybridních autobusů.

Hamburger Hochbahn AG, jeden z největších provozovatelů veřejné dopravy v Německu, tak převzal vedoucí úlohu při zavádění inovativních řešení pro formování veřejné dopravy budoucnosti a může se tedy již dnes směle považovat za průkopníka v zavádění alternativních pohonných technologií.

Kontrakt je velkým úspěchem i pro Volvo Bus Corporation, který nyní zaujímá vedoucí pozici v Německu v oblasti zavádění ekologických technologií pro autobusy.

Volvo
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.