Velká jarní cyklojízda pohltila Prahu

Jan Horčík - 29 Duben 2011

včera po šesté hodině večerní odstartovala z Náměstí Jiřího z Poděbrad v . Odhadem více než 2000 cyklistů vyrazilo na zhruba hodinovou projížďku hlavním městem.   
velká jarní cyklojízda Praha Česká republika 2011foto: Hybrid.cz

Na náměstí se sešla kola všech druhů, značek i provedení. Objevily se skládačky, krásná stará "vintage" kola, hipsterské fixed-gear singlespeedy, elektrické skládačky a mnohá další klasická i . Nechyběla ani lehokola, koloběžky nebo longboardy.

Vyčníval pak člověk s "trajkem" neboli na které se pohyboval značně nezvyklým pohybem připomínajícím užovku nebo možná tanec. Kdo ví. Nezůstane mu to, i když vystoupí?

Několik tisíc cyklistů se po úderu čtvrt na sedm vydalo na projížďku z Vinohrad směrem na Smíchov do tamního klubu Meetfactory, kde následovala obrovská afterparty. Doprava v hlavním městě proto byla částečně uzavřena.

velká jarní cyklojízda

Zatímco řidiči v centru reagovali poměrně s klidem, navyklí stát ve městě nekonečné hodiny v , v okrajových částech už se objevily namátkové případy "diskusí".

Řidiči se zejména tázali "za co to vlastně jedeme", případně co se snažíme podpořit. Jako kdyby už nebylo možné se rozhodnout jen tak se projet volně městem a had tisíce cyklistů nebyl sám o sobě dostatečně výmluvný.

velká jarní cyklojízda

Někteří řidiči pak zaujali v diskusích a gestech vyloženě agresivní postoj. Poměrně zajímavé by bylo srovnat jaká by byla jejich reakce, kdyby nešlo o , ale například o sraz a projížďku motocyklistů. Jak by asi řidiči reagovali?

Kdo měl však vyloženě smůlu byli řidiči spěchající přes Barrandovský most směrem na letiště. To pak více než půlhodinová uzavírka poměrně překvapí a dokáže znepříjemnit život.

si naopak mohli užívat nádherných pohledů na Prahu, volné projížďky např. přes Nuselský most a další krásné části hlavního města. A to včetně pojízdného hudebního doprovodu a pojízdné cyklosauny.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Joooo, jak by cyklisti prskali, kdyby se jeden den dalo jezdit na jejich cyklostezkách na motoroce. To by bylo křiku!!! Ale že je to naopak, to nevadí...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

som sice cyklista ale taketo blokovanie mi pripada ako stupidity akcia ktora oblube cyklistiky moc neprida....k clanku motorkari maju k dispozicii niekolko kW takze lahko zapadnu do premavky, co sa o nas cyklistoch neda povedat, zvlast ked je kopcovity teren a treba odbocovat vlavo

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Plně s váma souhlasím! No jak by asi reagovali na motorkáře? Rozhodně líp, pane autore, než na "cyklistický špunt" sunoucí se rychlostí s těží atakující hranici 15 km/h...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že právě na lidi s vašimi názory byla akce zaměřena. Aby si uvědomili, že životní prostor ve městě patří všem, nejen autům, ale i pomalejším cyklistům a chodcům. U vás se to zřejmě nepodařilo, ale jistě se najde dost lidí, kteří se narozdíl od vás dokázali zamyslet a třeba trochu pozměnili svoje postoje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no prave dopady akcie aj vo mne budia kontroverzie, blokovat cestu autam (ako aj pisete v clanku) to sa nad tym ludia moc nezamyslia, nika bicyklov je tam kde je chodza pomala a auto tiez pomale a neda sa zaparkovat, cize nieco medzi cestou a chodnikom, zasada premavky vsade je neohrozovat a neobmedzovat, to plati na chodniku aj na ceste, ako citam tu bolo dost ludi obmedzenych, takze je to skor o tom vytvorit pre cyklistiku podmienky (ale nie predrazenymi cyklocestami) aj ked tie su jednou z moznosti


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil