Ve Vietnamu vyroste několik velkých solárních elektráren

Radomír Dohnal - 08 Srpen 2017

Když se vám v podnikání daří, je dobře znásobit své zisky chytrou investicí. Přesně to má nyní v plánu vietnamský konglomerát TTC Group.solární panely na střeše Vietnam

TTC Group připravuje doma ve Vietnamu vybudování deseti až dvaceti solárních parků za miliardu dolarů z vlastního rozpočtu.
foto: Solidiance

Vietnamská TTC Group by ještě donedávna působila dojmem konglomerátu, který hledí čistě na zisk. Podnikatelští dravci z Asie totiž ovládají významnou část národního trhu v oblasti výroby a zpracování cukru, dominují i regionálnímu cestovnímu ruchu.

Představují také jedničku v oblasti nemovitostí a pronájmu stavebních pozemků a navrch ještě hrají významnou roli v energetickém sektoru. Nyní se rozhodli investovat své zkušenosti a peníze do projektu, který může změnit život podstatné většiny obyvatel vietnamských měst.

Jednu miliardu dolarů zisků, tedy prakticky celoroční zisk, nyní hodlá TTC Group „vrazit“ do výstavby solárních parků. Mají peníze, a nebojí se je použít. Pochopitelně, že za takovým záměrem stojí důsledná ekonomická rozvaha.

Investovat by mohli právě tak do stavebních technologií, rybářského a konzervárenského průmyslu. Ale budoucnost vidí v energetice a obnovitelných zdrojích.

I proto jejich záměr zamával s bankovními institucemi v zemi. Jedna miliarda dolarů by se totiž mohla přetavit v 10-20 solárních parků. A ty by klidně dokázaly kompletně pokrýt spotřebu osmimilionového Ho Či Minova města.

Pestré portfolio podnikatelských činností a aktivit TTC Group navíc této společnosti umožňuje realizovat celý záměr bez zvláštních omezení. Disponují kapacitami jak pro výrobu solárních panelů, prostředky pro výstavbu a instalaci, tak i pozemky. A to vše v době, kdy Vietnam usilovně hledá nové zdroje energie k naplnění potřeb rostoucí populace.

„Vietnam bude potřebovat spoustu energie pro příští léta, a my mu ji dáme,“ říká Thai Van Chuyen, šéfmanažer TTC Group. „Obnovitelné zdroje energie jsou teď levnější, než kdykoliv předtím. Jsou příhodné, dostupné a praktické. Proto v nich vidíme smysl.“

Pobídka z TTC Group by navíc mohla pohnout k podobné reakci i další domácí konglomeráty. Vietnam by to dost ocenil. Podle zpráv Bloombergova institutu by Vietnam potřeboval jednorázovou investici do rozvoje energetické infrastruktury a výroby energie ve výši 74 miliard dolarů, aby překryl rozšiřující se propast mezi růstem a spotřebou.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Ladislav -eNV 200

A ve Francii si už můžete objednat v Ikea FVE panely s bateriovým uložištěm. V Brestu v Ikea před týdnem měli panely volně ke koupi ve štosech před pokladnama a nechápal jsem jak to lidi kupují a montují si to před baráčkama na zem místo skleníků.

---

Nissan eNV-200 150tis km po Čr 40tis. po Evropě, Tesla X90D, domácí FVE, sol. kolektory, slabost pro obnov. zdroje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dalsi zeme, kde bude pres denelektrina na pusteni klimatizace a lednicky. Lepsi mit elektrinu 12hodin dennenez vubec.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vietnam má výhodu, že je skoro na rovníku. Ze slunce tam mohou elektřinu vyrábět celý rok. U nás v zimě vyrobíme prd a přitom v zimě máme největší spotřebu.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Další země, kde se vykašlali na jaderné sny a přecházejí na OZE.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol