Ve Vídni jezdí historický kočár na baterky

redakce - 23 Říjen 2019

Vypadá podobně jako tradiční kočár, ale místo koní ho pohání elektrická energie. V rámci kampaně na podporu elektromobility do ulic Vídně vyjel e-fiakr.E-fiakr bude v centru Vídně k vidění i v dalších týdnech a Wien Energie jej také chce využívat při akcích pro veřejnost.

E-fiakr bude v centru Vídně k vidění i v dalších týdnech a Wien Energie jej také chce využívat při akcích pro veřejnost.
foto: Wien Energie

Fiakry patří k Vídni podobně jako Schönbrunn, Sacherův dort nebo klasická hudba a v centru jsou oblíbenou turistickou atrakcí. V polovině října se ale v rakouském hlavním městě objevila netradiční novinka – elektrický fiakr.

Představila jej městská energetická společnost Wien Energie jako součást kampaně na podporu elektromobility a ochranu životního prostředí. Vůz nebude konkurencí pro tradiční drožkaře, přesto však v ulicích Vídně vzbudil rozruch.

Vídeňský fiakr na elektřinu

Vídeňský fiakr na elektřinu
foto: Wien Energie

Uveze osm pasažérů rychlostí až 25 km/h a baterie dobíjí v městských nabíjecích stanicích. Ty ve Vídni stále přibývají a do konce roku 2020 jich má v ulicích být 1 000. Navíc podle Wien Energie všechny městské stanice využívají pouze obnovitelné zdroje energie.

Technická data e-fiakru:
Výkon: 16 kW (cca 20 HP/PS)
Rychlost: až 25 km/h
Motor: dva bezúdržbové elektromotory s výkonem 8 kW
Pohon: zadní kola
Baterie: kapacita 10-25 kWh
Dojezd na nabití: 45 – 120 km (podle zatížení)
Míst k sezení: 8
Vyhřívané sedačky

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

Krásná hračka

doufám že v tom budou jezdit hlavně úředníci a zelení..


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?