Ve Španělsku se testují první elektromobily SEAT

Jan Horčík - 21 Prosinec 2012

Španělský distributor elektřiny, společnost ENDESA, aktuálně testuje dva prototypy elektrických aut značky Seat. Jde o elektromobil Seat Altea XL a plug-in hybrid verze Seat Leon TwinDrive Ecomotive. Celkem osm zaměstnanců firmy bude auta využít po dobu jednoho roku.auto elektromobil Seat Leon TwinDrive Ecomotive

Plug-in hybrid Seat Leon TwinDrive Ecomotive
foto: SEAT/ENDESA

Plug-in hybrid Seat Leon TwinDrive Ecomotive ujede čistě na elektřinu 52 km max. rychlostí 120 km/h. V módu hybridního pohonu nabízí spotřebu 1,7 l/100 km a max. rychlost 170 km/h.

Elektromobil Seat Altea XL nabízí dojezd na jedno nabití až 135 km při výkonu 85 kW a točivém momentu 270 Nm. Max. rychlost je 135 km/h.

Nutno dodat, že Seat je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Zda se tedy v případě Seatu jedná o čistě testovací prototypy podobně jako v případě Octavia , nebo o , která by se časem mohla skutečně dostat na trh, je zatím stále nezodpovězená otázka.

auto elektromobil Seat Leon Altea elektrická auta

foto: SEAT/ENDESA

Plug-in hybridní Seat Leon nevypadá vůbec špatně a právě plug-in hybridy by mohly pro být během let 20132014 vítaným zdrojem dalšího růstu. Ostatně, pravděpdobně i se časem objeví ve verzi plug-in hybrid.

Zpět do Španělska: SEAT a ENDESA společně úzce spolupracují na propagaci elektromobility a elektrických vozů. Velmi intenzivně je tahle spolupráce vidět v , která je pomyslným centrem Katalánska a celého Španělska v oblasti elektromobility.

repandre.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Něco na počteni.
Tak to vypadá že masová výroba elektromobilu začne na Slovensku dříve než v ČR. http://www.futureage.eu/aktuality/prvni-elektromobil-od-volkswagenu-bude-ze-slovensk-a2148056

http://www.volkswagen.com/de.html
http://www.emocar.cz/

Obrázek uživatele honza.t

Osobní názor že jak první budou v prodeji elektromobily
(Seat mii,WV up, Skoda citigo)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je to tak,Volkswagen i Škoda to už několikrát potvrdili. Viz. Škoda Auto: první elektromobil bude Citigo v roce 2014.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station