V Praze už funguje také služba UberXL

redakce - 08 Říjen 2019

Uber v české metropoli nově nabízí jízdy pro skupinky až šesti osob. Ty rychle, spolehlivě a bezpečně sveze nová speciálně jim určená služba UberXL. Stisknutím jediného tlačítka je možné objednat dostupnou a spolehlivou dopravu pro celou rodinu nebo skupinku přátel

Stisknutím jediného tlačítka je možné objednat dostupnou a spolehlivou dopravu pro celou rodinu nebo skupinku přátel
foto: Uber

Novou službu ocení především typicky větší rodiny, skupinky kamarádů cestou na koncert, manažeři, kteří při každodenních přesunech uvítají o fous větší prostor nebo prostě kdokoli na cestě z letiště nebo na nádraží s fůrou zavazadel.

UberXL může přijít vhod (a to nejen finančně) i přátelům nebo kolegům z práce, kteří by se jinak při cestě museli rozdělit do dvou standardních vozů. Tak například zatímco cesta z centra do pražské ZOO UberXL přijde na přibližně 260 Kč, klasická služba UberX by skupinku ve dvou autech vyšla na zhruba 320 Kč. Navíc i v případě UberXL mohou cestující využít oblíbenou speciální funkci a pohodlně si rozdělit jízdné mezi sebou.

„Uživatelé, kteří by doteď například byli nuceni rozdělit se na dvě skupiny pro UberX, teď mohou ušetřit a podělit se o jízdné jednoho vozu UberXL,” říká Ash Kebriti, generální manažer Uber pro střední a východní Evropu, ke spuštění služby a dodává:

„Od uvedení Uberu do Prahy před pěti lety jsme s růstem uživatelů služby zaznamenávali značný zájem o různá řešení pohotové a cenově výhodné dopravy, a proto neustále pracujeme na zlepšení a rozšíření možností v naší nabídce.“

Skvělou funkcí je i možnost využít nástup jednotlivých osob na různých místech, když si uživatelé před objednáním nastaví přesné místo zastávky. Po spuštění služby UberXL mají tak nyní cestující v Praze možnost výběru již ze čtyř typů služeb: UberX, UberXL, Select a Black.

Jak si rozdělit jízdné

· Během cesty si otevřete podrobnosti o jízdě.
· Vyberte možnost „rozdělit jízdné“.
· Vyberte ze svých kontaktů jména osob, které chcete přidat.
· Přímo v aplikaci uvidíte, kteří z nich přijali vaši výzvu k platbě.
· Jakmile všichni přijmou, jste za vodou!
· Rozdělení jízdného platí pouze u digitálních plateb jako kreditní kartou apod.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Poplatky za registraci starých vozidel chce opět zavést Svaz průmyslu a cestovního ruchu... ;)

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/prodej-aut-ojeta-auta-emisni-poplatky.A191008_155124_eko-doprava_cfr

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Kuk

off
Stará už jednou krachlá Aptera se snaží vstát z mrtvých se solární jízdou zdarma do 65 km, extra nízkou spotřebou 6,2 kWh/100 km a s dojezdem 1600 km. Ovšem za cenu 800 000 kč což je asi dost pro dvoumístnou lehkou tříkolku.
https://autobible.euro.cz/splneny-sen-ceskych-motoristu-tohle-auto-ma-obrovsky-kufr-a-umi-jezdit-zadarmo/#comment-251254

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele M.Krupka

Škoda, že je nenapadlo mít UberXXXL. Konkurence autobusům na různé akce. Rezervovat si dopravu z bodu A do místa pořádání nějaké akce kulturní, nebo sportovní. Podle požadovaného zájmu pak v přistavit autobus s nejvyšší koncentrací v místě A přesunout plný autobus na akci.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Příští krok bude UberXXL, 9-12 místná maršrutka.

Nissan e-NV200, 7 sedadel - typické e-auto pro tuto službu. Však jich ve světě taxíků jezdí hodně. Před 14ti dny jsem je v Rakousku viděl i ve flotile pošty (typ VAN).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.