V Jihočeském kraji vyrostla další CNG stanice

Jan Horčík - 18 Prosinec 2013

(CNG) jsou v Česku čím dál tím populárnější. Dokazuje to i otevření další plnící stanice. Její pořadové číslo je 50 a nachází se v Jindřichově Hradci. Otevřena bude od ledna příštího roku.CNG stanice Jihočeský kraj Jindřichův Hradec zemní plyn auto

V České republice je už 50 plnících stanic CNG a přes 6300 automobilů na zemní plyn
foto: Asociace NGV

V lednu se otevře již 50. veřejná plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se o CNG stanici v Jindřichově Hradci, v Jihočeském kraji tak budou již čtyři veřejné stanice. Od 19. prosince bude ve zkušebním neveřejném provozu. 

Na stanici budou moci tankovat osobní a dodávkové vozy, i . Instalovaná technologie pochází od německé firmy Schwelm Anlagentechnik. Denní výkon stanice je 3 200 m³ zemního plynu, což stačí k naplnění přibližně 100 osobních vozů za den. Kapacita se ale může zdvojnásobit.

„Tato stanice vznikla především díky zájmu motoristů a firem v Jindřichově Hradci i okolí. Ekologické a především ekonomické efekty CNG se v poslední době začínají prosazovat a vozidel neustále přibývá,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Obecně důležitým faktem je i to, že CNG nelze zcizit. Tyto tzv. neviditelné úspory znamenají zamezení úniku skoro 4 % nafty ze systému,“ dodává Prokopec.

Počet vozů na CNG v České republice dál strmě roste. Jezdí jich už přes 6000. Důvod je nasnadě: auta na plyn totiž šetří peníze. Pokud tedy přemýšlíte o novém autě, určitě stojí za to zabývat se i touto možností. Jak vybrat auto na zemní plyn vám rádi poradíme ve stejnojmenném článku.

je stále oblíbenější také na celoevropské úrovni a zejména u provozovatelů dopravních služeb, např. autobusových dopravců. V této souvislosti je dobré zmínit např. fakt, že Česká republika dostane miliardovou injekci právě na CNG, anebo že CNG autobusy aktuálně zavedla třeba Česká Lípa.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ake su cca naklady na vystavbu takejto cerpacky?

P.

Obrázek uživatele Jan Horčík

V řádu milionů nebo spodních desítek milionů korun.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen houšť a silněji.Přál bych si aby minimálně podobná situace byla i u elektroaut.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station