V Jeseníkách vzniká unikátní síť nabíjecích stanic pro elektrokola

Jan Horčík - 12 Červen 2020

Nabíjecí stanice jsou rozmístěny tak, aby reflektovaly dojezdové možnosti většiny elektrokol a umožnily návštěvníkům navštívit nejen známá místa.nabíjecí stanice pro elektrokola

Nově zprovozněná síť nabíjecích stanic by měla vést ke zvýšení návštěvnosti. Velice důležitý je i druhý cíl: regulace pohybu turistů v nejvytíženějších měsících, kdy jsou Jeseníky ve vybraných lokalitách přelidněny, a právě umístění nabíjecích stanic by mohlo tomuto stavu ulehčit. Proto je možné navštívit na elektrokole Račí údolí, Hynčice pod Sušinou s unikátním konceptem Kolovna, Cyklokemp Černý potok a další méně známá místa.
foto: Jakub Ditrich

Turisté na elektrokolech si jednoduše naplánují svoji trasu a na adrese www.jeseniky.cz nebo v rámci vytištěných map, které získají na všech infocentrech v Jeseníkách. Zjistí, kde se elektronabíjecí stanice nacházejí.

Podle typu elektrokola si buď přibalí svůj nabíjecí adaptér nebo jej nemusí „tahat“ s sebou. Pro samotné nabíjení u nabíjecí stanice je v případě nejrozšířenějších kol s motory Bosch a Shimano připraven nabíjecí kabel napojený na instalované značkové nabíječe.

U ostatních mnoho typů elektrokol může majitel využít svou nabíječku, kterou bezpečně připojí do certifikované nabíjecí stanice.

Dobití je vždy zdarma a provoz nabíjecí stanice je v kompetenci provozovatele místa kde jsou nabíjecí stanice instalovány. Ten také hradí jejich provoz.

Nabíjecí stanice umožňuje také provozovatelům sledovat její provoz, náklady spojené s dobitím a statistiku využitelnosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Podpora devastace přírody od zelených komunistů nepřakvapuje.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Se v clanku nezminilo, ze (ne)jde o dotaci. Myslim, ze jde.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Takze tam budou jeste vetsi navaly. :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.