V Evropě je přes 600 CCS rychlodobíječek, celosvětově 4252 CHAdeMO

Jan Horčík - 03 Prosinec 2014

Počet prodaných elektromobilů ve světě stoupá každým rokem téměř dvojnásobně. Spolu s tím jde ruku v ruce rozvoj dobíjecí infrastruktury. Ta má dnes primárně podobu dobíjecích stanic standardů CHAdeMO, CCS a Supercharger.auto rychlodobíjecí stanice Tesla Supercharger/CCS/CHAdeMO dálnice A7 Itálie

Kombinovaná rychlodobíjecí stanice Tesla Supercharger/CCS/CHAdeMO u italské dálnice A7 v Dornu
foto: Mutwin Kraus

Celosvětově počet CHAdeMO rychlodobíječek dosáhl počtu 4254. Z toho 2129 jich je v Japonsku, 1327 v Evropě, 744 v a 54 v dalších oblastech.

CHAdeMO je původem japonský standard, který dnes podporují především automobilky Nissan, Mitsubishi a Toyota. CCS je konkurenční evropský standard, který prosazují německé automobilové koncerny , a , ale také a .

Americká automobilka buduje vlastní síť rychlodobíjecích stanic Supercharger. Prozatím má po světě 280 stanic. A zajímavost nakonec: v oblasti Dorno u italské dálnice A7 je k dispozici kombinovaná dobíjecí stanice standardů Tesla Supercharger/CCS/CHAdeMO.

Zpět na HybridPřidat komentář

Jěště by stálo za zmínku, že dominantní většina Tesla Superchargerů má 6 a více nabíjecích stojanů, přitom ty "konkurenční" mají skoro vždy pouze jeden stojan. V tomto kontextu bych si dovolil tvrdit, že nabíjecích stojanů Tesla je víc než dvojnásobek jako CCS.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla supercharger tam isto nieje :) Ide o type2 co je typ koncovky, kt. pouziva v EU aj Tesla, to ale neznamena ze je to SC.

Obrázek uživatele Hyperloop

Prostě klasickej Mennekes, ale v tomhle případě na 63 A. Dle mě takovéhle stojany by měl montovat i ČEZ.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tesla Supercharger není na obrázku, není součástí toho jednoho stojanu, ale je součástí areálu. Viz. Tesla Motors Supercharger Dorno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Hyperloop

Nevím, tu stanici neznám, každopádně ten popisek tam máte dost nešťastně, dovolím si tvrdit že je dokonce velice zavádějící. Prostě u neznalého čtenáře evokuje dojem, že ten poslední konektor je SC. Myslím, že by bylo dobré ho opravit.

Obrázek uživatele Radovan

A teď mi povězte, co to ten ČEZ koupil za shity CHAdeMO / Combo, že mu od jara střídavě nefungují a že je musí měnit, když gigant ABB by mohl ČEZu prodat Tesla Supercharger / CCS Combo /CHAdeMO a bylo by v ČR vymalováno. Ale to asi zase někdo ze státní akciovky nakupoval něco od kamaráda s odklonem........

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jolinar

Ani ABB nemuze prodavat Tesla SuperCharger, to muze jen Tesla. Ostatni k tomu nemaji know-how, Tesla si to drzi pro sebe :(
A zatimco nektere DBT stanice maji problemy s CCS, tak zase nektere ABB maji udajne problemy s CHAdeMO.
Kazdopadne ted kdyz CEZ ty svoje dobijecky vymenil, tak snad uz zacnou fungovat poradne...

Obrázek uživatele Jolinar

muzete mi prosim rict kde jste vzali ty cisla? V tom vasem zdroji nejsou...
A celkem by me zajimalo jestli ten zdroj pocital s CHAdeMO stanici ve Vyskove?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zdrojem je oficiální web Chademo.com

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

tak to jste se v clanku aspon mohli zminit ze ty udaje nejsou kompletni, napr v Brne chybi 2, ve Vyskove 1. Pak taky vsechny CEZacke CHAdeMO+CCS chybi... To cislo je podle me strasne podhodnocene, alespon co se CR tyce.

Obrázek uživatele Jolinar

Vykon se uvadi v kW.
kWh je jednotka enegie...

Take neni pravda, ze max dobijeci vykon CHAdeMO je 62.5kW a 90kW pro CCS.
To bychom pak rovnou mohli rict, ze SuperCharger ma vykon pres 157kW (pres 350A, max 450V), coz taky neni pravda protoze skutecny vykon je jen lehce pres 120kW...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, údaje jsme odstranili.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ANO PĚKNÁ ČÍSLA !!
TED JEŠTĚ PŘIDAT PÁR ODKAZU NA MAPY A JE VYMALOVÁNO :-)
CHADEMO EU chademo.com/wp/eumap/
CHADEMO USA chademo.com/wp/usmap/
CHADEMO JP chademo.com/wp/jpmap/

kcc-hho.webnode.cz/supercharger/dobijeci-stanice/

Obrázek uživatele Jolinar

ty mapy jsou znacne nekompletni... Alespon teda v CR...

Obrázek uživatele Hyperloop

Osobně jsem zatím nenarazil na žádnou mapu, která by byla opravdu kompletní a neustále aktualizována. A že těch map je...

Obrázek uživatele Jolinar

jasne, to je taky pravda...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.