V ČR se pojede závod elektromobilů Tichá cesta 2012

Jan Horčík - 05 Září 2012

Protože se letos Luis Palmer se svým závodem elektromobilů WAVE 2012 České republice vyhne, chtěl z Asociace elektromobilního průmyslu zorganizovat závod vlastní. Když s nápadem zorganizovat závod do Vrchlabí přišla i Praha 13 ve spolupráci s PRE, společně vznikl ryze český závod elektromobilů Tichá cesta 2012, který se pojede začátkem října.test elektromobilu Mitsubishi i MiEV

Zúčastní se závodu také elektromobil Mitsubishi i MiEV?
foto: Hybrid.cz

Cílem akce je seznámit širokou veřejnost s elektromobilitou a růstem tohoto druhu dopravy. Soutěž probíhá v několika částech – etapách, které mohou být rozděleny do dílčích úseků.

První etapa bude probíhat na elektrokole, druhá a třetí bude za použití elektromobilu. Aby byla co nejvíce zapojena veřejnost, závodu se účastní i skupiny žáků místních škol, kterým bude přidělena posádka elektromobilu, která bude za tento školní team soutěžit.

“V době, kdy si Evropa vytyčila tento směr pro mobilitu, je potřeba ukázat výhody elektromobility. Akce bude sloužit i pro propagaci a marketing zúčastněný ch firem a podporovatelů e-mobility,” píše se v tiskové zprávě.

Akce bude startovat 5. října příhodně na Slunečním náměstí na Praze 13 od 9.00 a začne první etapou na elektrokolech. Ve 13.00 odstartuje soutěž druhou etapu směrem do 134 km vzdáleného přes Nymburk a Jičín. Nepojede se po dálnicích. Druhý den v poledne odstartuje třetí, dobrovolná etapa z Vrchlabí do přes Hradec Králové a Svitavy.

Závod organizují Městská část Praha 13 a ASEP – Asociace elektromobilového průmyslu. Účastnit se mohou elektromobily a elektrokola. Závod je určen pro širokou veřejnost, přihlásit se tedy může kdokoliv. Pro školy bude kolo zapůjčeno. Počet účastníků je omezen počtem elektrokol k zapůjčení.

Soutěže se mohou účastnit vozidla poháněná pouze elektricky, kde je energie k pohonu uchovávána v bateriích, tzv. elektromobily a plug-in hybridy, kde se spalovací motor používá pouze pro dobíjení baterií (sériové hybridy – jsme zvědaví, zda se kvalifikuje i v tomto ohledu kontroverzní Opel Ampera).

Závod elektrovozidel – počet účastníků je zde omezen kapacitou ubytování. Lze postavit až 10 20 posádek s vlastním elektrovozem (2 závodníci v elektrovozidle) + až 2 ve vlastním doprovodném voze). Podle počtu přihlášených se může počet závodnících vozidel zvětšovat.

Hlavním partnerem akce se stala Pražská energetika, a.s., a další partneři údajně přibívají . Přislíbena účast firem a státních organizací, které mají elektromobil, dále výrobců nabíjecích stanic, výrobců a dovozců elektromobilů a jsou průběžně oslovováni další.

Přihlášení soutěžících je možné odesláním přihlášky na emailovou adresu tichacesta@asep.cz. Do 30. září 2012, 22.00 hodin. Po správném vyplnění přihlášky, akceptaci pravidel závodu obdrží účastník potvrzující email. Startovné na soutěž je 1000 Kč, neplatí pro školy, státní organizace, obce a sponzory.

Závodu se zúčastí i zástupci redakce Hybrid.cz, takže se můžete těšit na aktuální zpravodajství.

ASEP, Jaromír Marušinec
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Děkuji za odpověď, už se moc těšedm na nějake9 nove9 informace oheldně vfdvoje hry. Rovnou bych toho využil a podělil se u sve9 dojmy z původned bety, kterou jsem zkoušel někdy zače1tkem roku 2010. Trochu mě zklamal engine (vykreslove1ned prostoru), ale s tedm se moc neuděle1, moc dobře vedm kolik stojed opravdu kvalitned software. Nicme9ně co mě štvalo byla kamera a s tedm spojenfd jakfdkoliv pohyb z bodu A do bodu B a celkem neze1živnfd syste9m boje. Takže bych se chtěl zeptat, jestli se v tomto hra nějak posunula.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?