V Brně přibudou další dobíjecí stanice pro elektromobily

redakce - 20 Srpen 2020

Městská společnost Teplárny Brno se v moravské metropoli postará o výstavbu dalších nabíjecích stanic pro elektromobily.Celkové investiční náklady na vybudování dvaceti stanic jsou cca 10 milionů korun. Tyto peníze byly zařazeny do plánu investic a budou hrazeny prostřednictvím společnosti Teplárny Brno.

Celkové investiční náklady na vybudování dvaceti stanic jsou cca 10 milionů korun. Tyto peníze byly zařazeny do plánu investic a budou hrazeny prostřednictvím společnosti Teplárny Brno.
foto: Hybrid.cz

„V Brně prozatím chybí ucelená síť běžných dobíjecích stanic, které by mohli majitelé elektromobilů využívat. Naší snahou je během letošního a příštího roku vybudovat nabíječky v dalších dvaceti lokalitách, a to ve spolupráci s Teplárnami Brno. Město poskytne potřebné pozemky a Teplárny zajistí jejich realizaci a také provoz. Čím vyšší bude dostupnost těchto stanic, tím větší bude příležitost pro užívání elektromobilů nebo jejich provozování v rámci carsharingu,“ popsal 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Peníze na výstavbu hodlají teplárny získat také z Operačního programu Doprava – Infrastruktura pro alternativní paliva – podpora výstavby doplňkové dobíjecí sítě. Podmínkou je doložení majetkoprávního ujednání k užívání dotčených pozemků. K tomu může sloužit i výše zmíněná smlouva o partnerství.

„Základní parametry pro výběr místa, kde budou tyto stanice postaveny, jsou hustota obyvatelstva v dané lokalitě, dostatečný počet parkovacích míst na městském pozemku, přístup k distribuční síti a dostatečný elektrický příkon,“ vysvětlil Tomáš Koláčný.

„Aby bylo využívání dobíjecích stanic pro veřejnost komfortní, bude ještě potřeba vytvořit jednotný platební systém, který bude veřejnosti dostupný mimo jiné prostřednictvím portálu BrnoiD.cz,“ doplnil Ondřej Kotas, zastupitel odpovědný za oblast informačních technologií.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

B...co? Nemůžu to přečíst.

Obrázek uživatele Kuk

Beďar

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To je super. Pribyvaji exponencialni rychlosti.

Morava a Praha jo, zbytek Čech bída mocněná nouzí...

---

OT: Další externalita >100MCZK pro jaderné elektrárny v ČR

https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/v-dukovanch-vznika-nejmodernejsi-vycvikovy-trenazer-96827

Jak je v CR zvykem, shrabne nekdo do kapsy 10% z kontraktu. Neni divu ze ta atomova lobby vyviji takovy tlak na vystavbu nesmyslnych bloku. Profit je profit a ovcane to zatahnou. Jako vzdy.

Na sídlištích a u bytových domů přece stačí na nabíjení přes noc střídavé nabíjení do 22kW. V tom nevidím problém. Nikdo nebude stavět stejnosměrné nabíjení na sídlišti, když se prvotní investice pohybuje ve stovkách tisíc Kč a je jasné, že návratnost bude v několika letech. Je logické začít na střídavém, pak se to dá klidně vyměnit, až bude dost aut na nabíjení.

Presne tak. Akorat by si lidi zbytecne nicili baterii.

Nic proti vám, ale honíte nějaký rekord v počtu příspěvků? Tohle jsem viděl v diskuzích, kde byla povinnost mít nějaký počet příspěvků, aby se dostali do VIP sekce, nebo mohli něco prodat, ale tady nic takového není.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Kuk

Kdyby si byl sám vopuštěnej v Japonsku, tak bys taky škemral vo pozornost. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

Asi prokrastinace.

---

Putin prokazatelně nechává zavraždit všechny své oponenty
https://youtu.be/pOhmDeih19g

Sprosté debily ignoruji.

Zatím to celkem zachraňuje MOL.... za kolik a zase pomalé max 50kW??
ty šmejdy 22AC plánujou idioti :)
Tesla to dělá na své náklady, cenu má 6 kč, IONITY je za ukradené naše peníze z "fondů", a je to mnohem dražší. Je vidět, kdo v EU vládne, mentálně nemocné korporace, ne lidi.... už to není Adolf ale Rockefeller :)

Adolf se aspoň staral o svůj národ :)

Já bych si s takovými prohlášeními na konci příspěvku nezahrával, teď za podobné dávají rovnou několikaleté podmínky.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

to jsme to dopracovali...za Adolfa podminka a za Josifa Vissarionoviče nic
když si obléknu tričko s hákovým křížem jdu sedět ty se srpem a kladivem se běžně prodávají beztrestně v centru

sorry za OT

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Obrázek uživatele Kuk

Je to nácek a Adolf ho fascinuje. Typickej komoušskej obdivovatel Kremlu a fašismu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

On je trhlej, vime vsichni jak ta starostlivost o narod skoncila, ze.

Obrázek uživatele Krueger

Jojo demokracie, hlavne drzet hubu a krok... hlavne ze komunistickou stranu tu mame i 30let po revoluci a je to ok :-(

Tu meli zakazat. Velka chyba.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol