V Británii budou policii pomáhat droni

redakce - 18 Prosinec 2015

Policie ve dvou britských krajích si pořídila létající drony. Budou jí pomáhat s hledáním pohřešovaných osob a fotografováním míst činu.Značka DJI dnes patří mezi nejoblíbenější v oblasti létajících dronů, pořídila si je i britská policie.

Značka DJI dnes patří mezi nejoblíbenější v oblasti létajících dronů, pořídila si je i britská policie.
foto: DJI

Podle policejního inspektora Andyho Hamiltona mohou být létající drony pro policii ekonomicky vysoce efektivním nástrojem. Ostatně, svou neocenitelnou funkci už nějakou dobu dokazují v různých rolích.

Doslova revoluci způsobily drony v oblasti filmařství. Místo nákladných pronájmů helikoptér si dnes mohou tvůrci filmů levně pořídit nebo pronajmout létající dron s profesionálním filmařským vybavením.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Oni jim v Británii asi obživli, když jsou to droni.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto mi trochu zavání totálním dohledem, na druhou stranu je to alternativa k nákladným kamerovým systémům a možná i efektivnější. Záleží na tom jak bude napsán zákon, pokud by to sloužilo k pronásledování pachatelů po závažných trestných činech, neměl bych nic proti, bylo by to myslím lepší než spoléhat na stacionární kamery. Stejně tak pokud by byly pod kontrolou HZS a používány při hledání pohřešovaných osob. v takovém případě bych ale místo drona viděl jako efektivnější malou bezpilotní vzducholoď. V takových případech je důležitá maximální doba strávená ve vzduchu, tedy pátrací dron by buď musel být miniaturní zeppelin, nebo poháněn benzinovým motorem, obávám se že baterie nemají zatím dostatečnou hustotu energie.

Mimochodem, japonci mají prvního dravého drona:
youtube.com/watch?v=0oGzXSCKUeQ
(nevím jestli to tuž již bylo nebo ne)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

droncentrum.cz/sileny-napad-dron-vybaveny-plamenometem/

A co dále bude následovat - jaké zbraně a prostředky budou civilní drony nosit a používat?
Používání dronů civilními osobami by mělo být rychle, ale rychle celosvětově zakázáno!

Obrázek uživatele Radovan

A taky propisky a tužky. Divil by jste se, jak rychle člověk umírá po jejich zaražení hluboko do oka :-).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale Carlosi, pokrok jde společně s moderní technikou a to všude na světě. Jak se ukazuje. Používání dronů v policejních službách je jedním z možných použití a laciném! V ČR se v poslední době uvažuje o použití dronu při kontrole spaln v komínech nejen firem ale i domácností. Doufejme, že Hybrid.cz zveřejní v budoucnosti i způsob věrohodnosti tohoto šmírování a kontrol.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Však také ano, jen mám jisté obavy z ještě většího dohledu a z toho že električtí droni nejsou pro pátrací, dlouhodobé, mise ideální. Stejně tak pro dlouhodobější sledování, po jedné válce, teď nevím jestli to bylo k Kosovu nebo v Afghanistánu se pro hledání minových polí používal zeppelin NT. Takže pokud by se, a to se stalo, redukovala váha potřebné elektroniky, myslím že během pár let buou termokamery levné natolik že je bude možné za rozumnou cenu pořídit (dnes jsou to zařízení stále celkem drahá), by bylo možné mít pátrací zařízení - vzducholoď s operační dobou několika desítek hodin.

Navíc drony se musí také řídit zákony a jestli se nepletu, o leteckou modelařinu jsem se zájímal jen okrajově, tak od 20kg váhy stroje musí být speciální povolení UCL, to bude pro drony platit jistě také, pak cokoliv má dostup nad 100m nad terén musí mít identifikační zařízení, které je dost drahé, z těchto limitujících faktorů se musí vycházet při přemýšlení o dronech.

Návrh s drony pro kontrolu spalin bych také viděl jako lepší než pouštění úředníků do bytů, bohužel to byl jen návrh jednoho z ministrů, doufejme že se to zapracuje. Sice je to tak že by se musel buď vybavit zařízením pro odběr vzorků, nebo nějakým detektorem, v takovém případě by navíc bylo možné zjistit nejen co, ale i jak dotyčný spaluje, to hraje ve znečištění také určitou roli.

Co se týče toho sledování pachatelů, myslím že pokud se na místa ve městě rozmístí dronové stanice, pak by zaměření a sledování, např. teroristů prchajících z místa činu, bylo efektivnější. Pokud by ale měly fungovat jako dnešní kamerové systémy, o jejichž skutčném účinku nejsem přesvědčen, pak bych byl proti, ono by totiž mohlo docházet i k tomu že by dohlížely nejen nad veřejnámi prostranstvími, ale i nad soukromými zahradami, něco takového je nepřípustné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale v podstatě pro zamýšlené kontroly a sledování i dnešní profi drony bohatě stačí. Výdrž ve vzduchu bohatě stačí do patnácti minut, a potřebná zátěž sledovacího a vyhodnovacího zařízení dnes většinou už nepřesáhne váhu jednoho kg. Jak se ukazuje tak dnes používané kamerové sledování je rozhodně přínosem v plošné ochraně, podobně jako bezpečnostní rámy. Drony jsou na trochu jiném způsobu použití. Nikoli v trvalém použití ale pouze v případech podezření, případně dokumentace situace události. Pokud České drony budou kontrolovat spaliny českých komínů a kouřícího hromad zahradního odpadu bude to též otázka minut nikoli hodin. Jen doufejme, že se nenaplní vize Rey Bredburiho a .....!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Haha, kontrola komínů - jasně pod to se to šmírování a špiclování jednoduše schová, a většina občanů s tím bude i souhlasit.

Při tom se nafilmuje a nafotí počet osob na soukromé parcele, počet psů (zda-li se platí poplatek ze psů) a jiného zvířectva, velikost přidružených staveb (s kontrolou parcel a placení daně z nemovitých věcí a stočného z plochy střech), venkovní bazény (a kontrola placení stočného), počet a značky zaparkovaných aut, dále i plodiny, pěstované na zahradách atd.
A společně s očipováním obyvatelstva tak bude mít státní správa ucelený obraz o každém z nás a jeho majetku s možností neustálého zákonného šmírování pod rouškou třeba kontroly zplodin z komínů a pálení listí na zahradách.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

P.S.
Když píšete o českých dronech, máme u nás nějakého jejich výrobce?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Z naplnění vizí, nevím jestli máte zrovna na mysli 451°F, mám trochu strach, co se týče kamer, je zvláštní že hlídka nevyjede k ožralým individuím motajícím se po ulici, ale ke skupince lidí připravujících si focení přiejede stylem americké policie. Ale to je spíše chyba stavu našich MP než kameroých systémů, aby v dnešní době nebyli schopni si ověřit zda auto má nebo nemá parkovací kartu alespoň vsílačkou když už nemají u sebe počítač, to je tristní. Bohužel je to o lidech a ti většinou nemají rozum.

Smozřejmě ke kontrole komína dnešní profi dron stačí, ale pokud bychom je chtěli použít k pronásledování teroristů v podobném případě jako naposledy v Paříži, je třeba něco rychlejšího a s delší výdrží, stejně tak pokud se budeme bavit o hledání ztracených osob.

Když už jsme u těch vizí, tak kinect a podobné technologie mi připomínají jinou knihu, to bude průšvih až se do toho někdo naboří.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

droncentrum.cz/zatahy-na-nelegalni-lety-s-drony-v-japonsku/


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?