Už druhý hybrid Fisker Karma zachvátily plameny

Ivo Hradil - 15 Srpen 2012

Letos v květnu v garáži rodinného domu v texaském městě Houston vypukl požár, za jehož původce byl označen zaparkovaný Fisker Karma. Od té doby uběhly tři měsíce a k samovznícení luxusní Karmy došlo znovu, tentokrát ve městě Woodside v Kalifornii. Americká automobilka bude mít zdá se zase co vysvětlovat. Naštěstí ani v jednom z obou případů požárů nedošlo k žádným zraněním.Požár Fisker Karma

Dva požáry za čtvrt roku, to není vůbec dobrá reklama.
foto: jalopnik.com

Prozatím není zřejmé, co přesně bylo příčinou požáru, který vypukl minulý pátek ve Woodside. Majitel přepychového sedanu vypověděl, že automobil zaparkoval na parkovišti a odešel si nakoupit do místního obchodu. Ve chvíli kdy se k vozu vrátil, spatřil hustý dým vycházející z levé přední strany .

Vlastník automobilu nelenil a zavolal tedy telefonem o pomoc. Nevolal ovšem překvapivě ihned hasiče, ale prodejce, který mu vůz prodal. Ten majiteli samozřejmě ihned doporučil, aby zavolal číslo 911. Z přiložených fotografií lze zřetelně rozpoznat značné poškození , než se hasičům podařilo oheň uhasit.

Fisker Karmafoto: caradvice.com.au

V této chvíli inženýři Fiskeru spolupracují s nezávislými vyšetřovateli na zjištění příčiny požáru ve Woodside. Dosavadní výsledky pátrání dle výrobce dokazují, že zdrojem požáru nebyly a ohnisko požáru nebylo v motorovém prostoru. Konkrétnější informace automobilka uvolní po dokončení vyšetřování.

Automobilka se potýká s menšími či většími problémy už od samého počátku. V roce 2011 Fisker v rámci servisní akce vyměnil klientům starší typ baterií za nový ve více než dvou stech prodaných aut. Americký výrobce tehdy zdůvodnil výměnu obavami z jejich vznícení.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil