UPS nasazuje v Kalifornii 100 elektrických dodávek

Jan Horčík - 06 Únor 2013

Spediční společnost UPS na provozuje na celém světě 95 125 automobilů. Z toho 2522 je poháněna nějakým druhem alternativního pohonu. V Kalifornii aktuálně přibude 100 nových elektrických dodávek.UPS EVI elektrická dodávk - elektromobil - spedice

Elektrická dodávka EVI společnosti UPS
foto: EVI/UPS

Celkem 100 plně elektrických dodávek nakoupí UPS od společnosti Electric Vehicles International (EVI) ze Stocktonu v “domácí” Kalifornii. Auta s dojezdem 145 km na jedno nabití nahradí velké zastaralé dieselové náklaďáky.

Společnosti UPS ušetří každý rok 126 000 galonů nafty. Při ceně kolem $4/galon to znamená ročně ušetřit kolem půl milionu dolarů na pohonných hmotách. “Tenhle obchod je pro rozšiřování flotily alternativně poháněných aut UPS klíčový,” komentoval novinku Mike Britt, šéf správy vozů.

V současné době má UPS “pouze” 28 elektromobilů, které jezdí v New Yorku a v Evropě. Rovná stovka nových posune flotilu firmy řádově kupředu. Kromě čistých elektromobilů využívá UPS také hybridy, auta na LNG, a testovala i auta na vodík.

Cílem současného nákupu je v praxi vyzkoušet chování elektrických trucků, otestovat všechna jejich pro a proti. A následně se rozhodnout, zda bude výhodné do nich investovat ještě řádově více prostředků.

Mimochodem, už ve 30. letech 20. století UPS provozovalo flotilu v .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Článek není úplný. Co cena za kus? A pozoruhodné: tedy se bude přestříkávat na hnědo? Jak známo, pro UPS se krvácí hnědě!

Takže energii pro pohyb budou mít "v ceně"? Nebo ušetří za naftu tím, že budou mít vlastní elektrárnu?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Určitě ji v ceně mít nebudou. Dá se ale čekat, že náklady na elektřinu budou řádově nižší než na naftu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol